امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

درخواست دستیار زلنسکی از چین برای توقف روسیه

کد خبر: 16138
زمان انتشار: ۲ فروردین ۱۴۰۱ - ۲۳:۰۰ بعد از ظهر -
83 بازدید

به گزارش انلاین بلاگ
به گزارش رویترز، یرماک که ریاست دفتر زلنسکی را نیز بر عهده دارد، بدون اشاره به جزئیات همچنین گفت که انتظار می‌رود بسیار زود گفت‌وگویی بین رهبر اوکراین و شی جین پینگ رئیس‌جمهور چین صورت بگیرد.
وی در کنفرانس خبری مجازی که توسط اندیشکده چتم هاوس در لندن برگزار شد، گفت: تا کنون ما شاهد مواضع بی طرفی چین بوده ایم و همانطور که قبلا اشاره شد، معتقدیم که چین باید نقش قابل توجهی در پایان دادن به این جنگ و ایجاد یک سیستم جدید امنیتی جهانی ایفا کند.
یرماک در ادامه افزود: ما همچنین از چین انتظار داریم که به طور معناداری در این سیستم جدید امنیتی برای اوکراین مشارکت کند و یکی از کشورهای تضمین کننده امنیت در چارچوب این سیستم باشد.
دستیار ارشد ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهور اوکراین تاکید کرد که ما با چین با نهایت احترام رفتار می کنیم و انتظار داریم که در آنجا نقشی فعال داشته باشد.
چین دومین اقتصاد بزرگ جهان مدت‌هاست که روابط نزدیک‌تری در حوزه انرژی، تجارت و امنیت با روسیه برقرار کرده است، اما همچنین بزرگترین شریک تجاری اوکراین نیز است. این کشور در برابر فشار کشورهای غربی برای محکوم کردن تهاجم روسیه مقاومت کرده است.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری