امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

تازه واردها در آینه طرفداری | تاریخسازی صبا باتری و هفتمی ملوان

کد خبر: 16056
زمان انتشار: ۳ فروردین ۱۴۰۱ - ۰۱:۰۰ قبل از ظهر -
143 بازدید

به گزارش انلاین بلاگدومین قسمت از تازه واردها در آینه طرفداری به لیگ چهارم اختصاص دارد.

به گزارش طرفداری، پس از پایان رقابت های لیگ برتر فوتبال ایران در فصل ۱۳۸۲/۸۳ تصمیم بر این گرفته شد که دو تیم از فصل بعد به مسابقات اضافه شوند و هیچ تیمی به لیگ دسته اول سقوط نکند.

بنابراین با وجود این که در پایان فصل در پایان لیگ سوم تیم های سایپا و شموشک به عنوان تیم‌های سیزدهم و چهاردهم باید به لیگ دسته اول می‌رفتند اما خبری از سقوط نبود و به جای آن دو تیم صبا باتری و ملوان به عنوان تیم‌های اول و دوم رقابت‌های لیگ دسته اول در لیگ برتر حاضر شدند تا تعداد تیم ها از ۱۴ به ۱۶ برسد.

سرنوشت صباباتری و ملوان

هر دو تیم صبا و ملوان در فصل اول حضورشان در رقابت‌های لیگ برتر عملکرد مناسبی از خود ثبت کردند.

ملوان در پایان رقابت ها و پس از ۳۰ مسابقه با کسب ۴۱ امتیاز و بالاتر از ابومسلم به عنوان تیم هفتم رقابت‌ها را به پایان رساند. صباباتری هم با عملکرد مناسب موفق شد به عنوان تیم نهم به کارش در لیگ برتر پایان بدهد.

نکته جالب در مورد تیم صبا باتری اینکه اونا علاوه بر کسب رتبه تک رقمی موفق شدند یک کار بزرگ در رقابت‌های جام حذفی از خودشان در دل تاریخ ثبت بکنند و با کسب عنوان قهرمانی رقابت‌های جام حذفی کشور به رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا فصل ۲۰۰۶ رسیدند تا شگفتی بزرگی در فصل اول حضورشان در بالاترین سطح فوتبال ایران ثبت کنند.

جدول لیگ چهارم

 

بیشتر بخوانید:

تازه واردها در آینه طرفداری | سقوط شموشک نوشهر و رتبه تک رقمی پگاه گیلان

تازه واردها در آینه طرفداری | سقوط نفت آبادان و یازدهمی استقلال اهواز

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری