امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

چرا برگزاری نماز جمعه کربلا متوقف شده ؟ / نماینده آیت الله سیستانی پاسخ سیاسی داد

کد خبر: 23565
زمان انتشار: ۲۶ فروردین ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱ بعد از ظهر -
180 بازدید

به گزارش انلاین بلاگ

نماینده آیت الله سیستانی بیان داشت: شما می دانید که خطبه های نماز جمعه، به ویژه خطبه دوم به سه حالت نوشته می شود؛ حالت اول اینکه خود آیت الله سیستانی متن خطبه را می نویسند، حالت دوم اینکه چارچوب کلی توسط معظم له تعیین می شود و حالت سوم اینکه خود خطیب نماز جمعه متن خطبه را می نویسد و برای آیت الله سیستانی می فرستد و ایشان آن را ویرایش می کنند. در تمامی این حالات خطیب نماز جمعه تابع نجف اشرف است.

بیشتر بخوانید :

حجت الاسلام و المسلمین سید احمد صافی تصریح کرد: متأسفانه نهاد های سیاسی عراق به بسیاری از بیانات آیت الله سیستانی توجهی نداشتند و پاسخ گوی آن نبودند. بله این خطبه ها مایه آرامش و اطمینان مردم بود و صدایی بود که از مردم دفاع می کرد.

وی ادامه داد: آیت الله سیستانی تنها به دنبال خطبه خوانی نیستند، بلکه می خواهند خطبه و سخنرانی مؤثر واقع شود. با وجود اینکه مضمون برخی خطبه های نماز جمعه بارها و بارها تکرار می شد، امّا پاسخگویی به آن بسیار ضعیف بود.

نماینده آیت الله سیستانی اشاره کرد: تاکنون هیچ تصمیم قریب الوقوعی برای از سر گیری ایراد خطبه های نماز جمعه کربلا وجود ندارد، مگر اینکه ضرورتی مهم تر از مسئله تعلیق نماز جمعه ایجاب کند.

۲۱۲۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری