امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ابراز امیدواری مادورو به تقویت همکاری ایران و ونزوئلا در حوزه انرژی

کد خبر: 29534
زمان انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۰ بعد از ظهر -
118 بازدید

به گزارش انلاین بلاگ«نیکلاس مادورو» رئیس‌جمهور ونزوئلا در واکنش به سفر روز گذشته (دوشنبه) «جواد اوجی» وزیر نفت جمهوری اسلامی ایران به کشورش که با هدف غلبه بر تأثیر تحریم‌های آمریکا بر هر دو کشور صورت گرفته است، تصریح کرد که این سفر یک دیدار سازنده بوده است که همکاری تهران و کاراکاس در زمینه انرژی را تقویت می‌کند.
وی در پیامی که در صفحه توییتری خود منتشر کرد، در این خصوص نوشت: «من از جواد اوجی وزیر بسیار ارزنده جمهوری اسلامی ایران که کشور خواهر ونزوئلا محسوب می‌شود، استقبال کردم».
وی در ادامه با سازنده خواندن نشست با وزیر نفت ایران ادامه داد: «رویارویی سازنده‌ای برای تعمیق برادری و همکاری در زمینه موضوعات انرژی صورت گرفت».
بر اساس گزارش رسانه‌های ونزوئلا، تلویزیون دولتی این کشور تصاویری از نشست وزیر نفت ایران با رئیس‌جمهور ونزوئلا در کاخ ریاست‌جمهوری «میرافلورس» نمایش داد اما مقام‌های دو کشور هیچ‌گونه بیانیه‌ای ندادند.
اوجی قبل از دیدار با مادورو با « طارق الایسامی» وزیر نفت ونزوئلا با هدف تداوم افزایش مکانیسم همکاری‌های دوجانبه و ایجاد مسیر و مکانیسمی برای غلبه بر تحریم‌های یکجانبه ایالات متحده و همپیمانان این کشور علیه تهران و کاراکاس دیدار و گفت‌وگو کرد.
ایران که یکی از همپیمانان مهم ونزوئلا محسوب می‌شود، در بحبوحه بحران سوخت در ونزوئلا، به این کشور سوخت و دیگر مشتقات خام فروخت.
طبق گزارش خبرگزاری فرانسه، با به قدرت رسیدن «هوگو چاوز» رئیس‌جمهور مرحو ونزوئلا به قدرت در سال ۱۹۹۹ تا زمان مرگ وی در سال ۲۰۱۳ روابط ایران و ونزوئلا تقویت شد و با روی کار آمدن مادورو به عنوان رئیس‌جمهور ونزوئلا، این روابط عمیق‌تر شد.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری