انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

علت متفاوت و بی سابقه حضور استاندار در هیئت مذهبی / اقدام جالب مداح معروف زنجانی در واکنش به گرانی ها

کد خبر: 34019
زمان انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۲۳:۱۱ بعد از ظهر -
156 بازدید

به گزارش انلاین بلاگمهدی رسولی مداح معروف زنجانی در واکنش به گرانی های اخیر از استاندار زنجان دعوت به گفتگو کرد.محسن افشارچی استاندار زنجان در هیئت ثارالله زنجان (مزار شهدای پایین زنجان) به منظور شفاف‌سازی قیمت‌ها و همینطور تغییر ارائه یارانه آرد حضور یافت و از نزدیک به سوالات اقشار مختلف مردم پاسخ داد.

در این جلسه استاندار زنجان با ابراز خرسندی از جراحی اقتصادی توسط دولت سیزدهم گفت: وقتی در هر موضوعی دو قیمت وجود داشته باشد فسادزاست؛ متأسفانه دولت سابق در سال ۹۷ تصمیم گرفت ارز ۴۲۰۰ تومانی را برای برخی اقلام در نظر بگیرد؛ البته بعدها دولتمردان سابق متوجه شدند که اقدامشان کارساز نبود و کاملاً اشتباه بود، ولی دیگر دیر شده بود و برخی رانت‌خواران از این شرایط به نفع خود استفاده کرده بودند. همین موضوع سبب شد که دولت به مرور برخی اقلام همانند شکر را از طرح شامل ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج کند و به یک باره شکر با روند افزایش قیمت مواجه شد؛ ولی دیگر نتوانست نهاده‌های دامی، مواد اولیه روغن، دارو، ذرت و گندم را از این لیست خارج کند چرا که دیگر دولت قبل توانایی مدیریت اقتصاد کشور را نداشت.

برای دریافت جدید ترین برنامه بدنسازی کلیک کنید ( کاملا رایگان ) آلفابلاگ

بیشتر بخوانید :

استاندار زنجان تصریح کرد: در همین راستا دولت سیزدهم و مجلس یازدهم عزم جدی پیدا کردند که ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنند چرا که این طرح از اساس و پایه غلط بود. برای این کار طبیعی است که برخی گرانی‌ها در کشور به وجود بیاید، ولی برای حذف دلالان و واسطه‌گران و همینطور رانت‌خواران چاره‌ای جز این نبود؛ به عبارتی دیگر دولت تصمیم گرفت مابه‌التفاوت این کار را به حساب مردم بریزد تا اینکه دلالان و واسطه‌گران از این قضیه سود ببرند.

البته در این چند دلالان به اندازه کافی سود بردند و از دریافت ارز ۴۲۰۰ تومانی به اندازه کافی به اهداف اقتصادی خود رسیدند؛ حتی برخی از آن‌ها به جای اینکه اقلام مورد نظر را وارد کنند “سنگ‌پا” و یا “دسته بیل” وارد کردند. همین افراد کمر مردم را خرد کردند در حالی که از پول بیت‌المال باید اقلام اساسی جامعه را وارد می‌کردند. وقتی می‌گوییم این اقتصاد نیاز به جراحی دارد منظور این است که این دلالان و واسطه‌گران باید حذف شوند؛ طبیعی است که این دلالان در چند روز اخیر فضای مجازی را شلوغ کرده‌اند و مردم را نسبت به آینده ناامید می‌کنند، ولی مردم بدانند که این طرح یک طرح کارشناسی شدست و هیچ اتفاقی در آینده رخ نخواهد داد.

۲۱۲۱

READ  چرا دشمن به نماز جمعه حمله می‌کند؟Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری