امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

با حمله به تل آویو سیلی بزرگی به اسرائیل نواختیم

کد خبر: 37722
زمان انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۰۰:۵۲ قبل از ظهر -
120 بازدید

به گزارش انلاین بلاگ
به گزارش خبرگزاری مهر، «محمد السنوار» یکی از اعضای برجسته گردان‌های القسام شاخه نظامی جنبش جماس در گفتگو با برنامه «ما خفی اعظم» از شبکه الجزیره به بیان جزئیات بیشتر درباره نبرد شمشیر قدس پرداخت.
بر اساس این گزارش، السنوار گفت حمله‌ای که گردان‌های القسام در پایان این نبرد به حالت تعلیق درآوردند شامل شلیک ۳۶۲ موشک بود و قرار بود طی آن ۱۴ شهر و شهرک صهیونیست نشین از جمله حیفا، تل آویو، دیمونا و ایلات مورد هدف قرار گیرند.
وی افزود: ما مواضع حساس و نقاط فشار علیه اشغالگران را می‌دانیم و معادلات مهمی را رقم زدیم که رژیم صهیونیستی قبل از هر اقدامی هزار بار محاسبه انجام می‌دهد. در ابتدای نبرد شمشیر قدس تلاش برای اسیر کردن نظامیان اشغالگر را داشتم تا دشمن را مجبور به معامله تبادل کنیم.
این عضو گردان‌های القسام به عملیات گروهان‌های قدس و هدف قرار دادن جیپ نظامیان اشغالگر در شمال غزه اشاره کرد و گفت: تصمیم حمله راکتی به سمت شهرک‌های صهیونیست نشین در قدس و حمله به خودروی زرهی در شمال نوار غزه که برادران در گروهان‌های قدس آن را اجرا کردند به عنوان نخستین پیام صادر شد.
السنوار تصریح کرد: سیلی بزرگ را با هدف قرار دادن تل آویو نواختیم و هیبت مرکز ظلم و قبله سازشکاران را شکستیم. اطلاعات حماس موفق شد خیلی زود طرح ایزایی را که اسرائیل برای یکسره کردن نبرد شمشیر قدس روی آن حساب کرده بود، نقش بر آب کند.
وی ادامه داد: این طرح ایزایی شامل اعلام یورش زمینی فرضی با هدف نابود کردن تونل‌های حماس و از پای درآوردن صدها رزمنده آن داخل این تونل‌ها بود. علیرغم مقادیر زیاد مواد منفجره در حملات هوایی اسرائیل، هیچیک از رزمندگان ما در این طرح آسیب ندیدند.
السنوار تاکید کرد: اتاق عملیات مشترک محور مقاومت در طول جنگ همواره برپا بود و کمک اطلاعاتی زیادی طی نبرد انجام داد.
از سوی دیگر یک کارشناس نظامی هم در گفتگو با برنامه «ما خفی اعظم» گفت: در حقیقت حماس و جهاد اسلامی به عنوان یک قدرت نظامی سازمان یافته با خدمات لجستیک و حمایت فنی مناسب ظاهر شدند. بنابراین زمان جنگ خیابانی پایان یافته و آنها به شکلی مناسب از تشکیلات نظامی دست یافته‌اند.
در این برنامه همچنین تصاویری درز یافته از پناه گرفتن نظامیان اشغالگر داخل پایگاه‌های نظامی خود به هنگام شلیک موشک‌های مقاومت در جنگ اخیر غزه پخش گردید.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری