امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

میرشاد ماجدی یک سوزن به خودش بزند، یک جوالدوز به دیگران / انتقاد یک خبرگزاری از سرپرست موقت فدراسیون

کد خبر: 37903
زمان انتشار: ۷ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۴۵ بعد از ظهر -
167 بازدید

به گزارش انلاین بلاگانتقادات ماجدی از اعضای هیات رئیسه، سرمربی تیم ملی فوتبال و برخی مدیران در شرایطی است که باید از سرپرست فدراسیون فوتبال سوال کرد، آیا این وضعیت شکل گرفته حاصل مدیریت و عملکرد شما نبوده است؟

به گزارش طرفداری و به نقل از فارس، بامداد امروز میرشاد ماجدی، سرپرست فدراسیون فوتبال پس از لغو دیدار دوستانه تیم ملی فوتبال کشورمان مقابل کانادا در گفت و گو با برنامه فوتبال برتر، مسائلی را مطرح کرد که نشان دهنده اوج اختلافات در بدنه مدیریتی این مجموعه است. که البته پیش از این هم با توجه به اتفاقات و چند صدایی که از فدراسیون به گوش می رسید، توسط خیلی ها گفته شده بود.

ماجدی در این گفت و گو بخش بزرگی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون، صفی الله فغانپور سرپرست دپارتمان حقوقی، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی و حتی برخی رسانه‌های داخلی را از انتقادات خود بی نصیب نگذاشت و حتی مدعی شد برخی افراد در این مجموعه دنبال سهم خواهی هستند.

 با این حال، باید گفت یکی از عوامل به موفقیت رسیدن یک مدیر، همراه کردن زیر مجموعه  با خودش است و او باید با برقراری ارتباط خوب و سازنده با تمام مسئولان مجموعه تحت مدیریتش، این مجموعه را به برنامه و هدف طراحی شده برساند؛ اما با اتفاقات اخیر ثابت شد، میرشاد ماجدی این وظیفه مهم را به درستی انجام نداده و عملا هیچ کس از او فرمانبری ندارد و هر کسی راه خودش را می‌رود. ماجدی در این باره می تواند بهتر از هر کس دیگری پاسخ بدهد که چرا کمتر کسی با او در فدراسیون فوتبال همراهی نکرده است.

اختلافات برخی اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال با ماجدی و برخی همراهانش درست از اولین جلسه پس از عزل شهاب عزیزی خادم آغاز شد اما از آن زمان هنوز سرپرست مهمترین فدراسیون ورزشی کشور راهکاری برای حل این اختلافات پیدا نکرده است و البته نباید کتمان کرد که رئیس فوتبالی فدراسیون هم چندان مورد حمایت قرار نگرفت.

البته این نقد به برخی مدعیان پای کار فوتبال ایستادن نیز وارد است که چگونه با وجود این ادعا، سعی نکردند در شرایط بحرانی فدراسیون فوتبال بیشتر به خود فوتبال فکر کنند. افرادی که همچنان به دلیل بیم از عزل در مجمع ۱۰ خرداد، تحرکاتی برای برگزار نشدن این مجمع دارند. آنهایی که باری از روی دوش دیگر نحیف فدراسیون برنداشته و مدام ساز مخالفت کوک کردند.

در مورد اخیر و لغو دیدار دوستانه تیم ملی هم، هرچند مسائل سیاسی و بدعهدی کانادایی‌ها، نقش  بسیار پررنگی در لغو بازی تیم ملی این کشور با شاگردان دراگان اسکوچیچ داشته اما شرایط برگزاری بازی های دوستانه تیم ملی به حدی وخیم است که صدای سرمربی کروات را هم در آورده و او ضمن کنایه زدن به مدیران فدراسیون، آنها را تهدید به افشاگری درخصوص مشکلات آماده سازی تیمش کرده است. شاید ماجدی انتظار نداشت اسکوچیچ که اصرار داشت تیم ملی جای برگزاری بازی با کانادا در سپتامبر به میزبانی قطر، در همین فیفادی ماه ژوئن با این تیم در ونکوور بازی کند، اکنون که این بازی به دلایل سیاسی لغو شده اینگونه علیه فدراسیون صحبت نکند.

با این وجود متهم کردن اسکوچیچ به کم لطفی نباید سبب شود ماجدی این نکته را از یاد ببرد که در فاصله کم تر از یک هفته مانده به شروع فیفادی، هیچ دیدار دوستانه ای برای تیم ملی نهایی نشده و البته کار تمدید قرارداد مربیان تیم ملی نیز قطعی نشده است.

کسی منکر این نیست که ماجدی و همکارانش از شش و نیم صبح تا نیمه شب مشغول فعالیت هستند اما آیا خروجی این عملکرد در بسیاری از موارد مثبت بوده است؟

سرپرست فدراسیون فوتبال به درستی اذعان دارد که تاکنون ریالی از بودجه ای که قرار بود برای آماده سازی تیم ملی در اختیار این تیم قرار بگیرد، پرداخت نشده اما به نظر می‌رسد نواقصی هم در بحث پیگیری‌های مربوطه به دریافت این حمایت‌ها وجود دارد. 

به هر حال به نظر می رسد در آستانه مجمع ۱۰ خردادماه ماجدی بهتر است در بحث مدیریت یک سوزن به خودش بزند و یک جوالدوز به دیگران.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری