انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

واکنش سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص اخراج اجباری پناهجویان از «انگلیس» به «رواندا»

کد خبر: 43999
زمان انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۲۳:۲۵ بعد از ظهر -
33 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
سخنگوی وزارت امور خارجه، در خصوص اخراج اجباری پناهجویان از انگلیس به رواندا و اخبار منتشر شده در خصوص ایرانی بودن تابعیت برخی از این‌پناهجویان، اظهار کرد: آنچه که در حال وقوع است یک شرم تاریخی برای لندن و همه آنهایی است که تمامی همت و توان خود را معطوف به پوشاندن و تطهیر سابقه استعماری‌شان کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، سعید خطیب‌زاده افزود: اخراج و انتقال اجباری پناهجویان به کشورهای ثالث و سکوت مرگبار این روزهای کشورهای مدعی حقوق بشر و نهادهای بین‌المللی مسئول، مایه شرمساری و نقض آشکار حقوق پناهندگان است.
وی  در ادامه عنوان کرد: آنچه در حال وقوع است، روی دیگر سکه فریب و دسیسه سیستماتیک رسانه‌ای علیه ایران است. رسانه‌های فارسی‌زبان معاند مستقر در لندن با ارایه تصویری مهندسی‌شده و غیرواقعی از داخل ایران و رویایی غیرواقعی‌تر از زندگی در اروپا، زمینه خروج مخاطره‌آمیز و خطرناک برخی شهروندان ایرانی را فراهم می‌آورند.
سخنگوی وزارت امور خارجه تاکید کرد: علی‌رغم ظلمی که این معدود افراد به خود و مالا وطن خود می‌کنند، دولت جمهوری اسلامی ایران در چارچوب وظایف حاکمیتی خود تاکید دارد که حقوق این افراد ذیل کنوانسیون ۱۹۵۱ و پروتکل مربوطه می‌باید رعایت شود و اعزام آنها به کشورهای ثالث رویه‌ای خطرناک است که باقی‌مانده رژیم بین‌المللی حفاظت از پناهجویان را هم از بین خواهد برد.
خطیب‌زاده در پایان اظهار کرد: در حالی‌که ایران با وجود همه مضیقه‌ها و فشارهای اقتصادی کریمانه میزبان میلیون‌ها تبعه از کشورهای دیگر از جمله افغانستان است، مایه تأسف است که مدعیان همیشگی حقوق بشر تحمل پذیرایی از چند هزار مهاجر و پناهجو را ندارند، افرادی که بسیاری از آن‌ها با فریب سیستماتیک همین دولت‌ها خطر آوارگی را به جان خریده‌اند.
انتهای پیام

READ  سخنرانی نوروزی رهبر انقلاب اسلامی پخش زنده می شود
برای دریافت جدید ترین برنامه بدنسازی کلیک کنید ( کاملا رایگان ) آلفابلاگSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری