امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

آلمان غربی ۲-۱ هلند؛ شکست توتال فوتبال در آستانه جاودانگی/ جام جهانی در چنین روزی

کد خبر: 51275
زمان انتشار: ۱۶ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۱۸ بعد از ظهر -
54 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم.

طرفداری| در هفتم جولای (۱۶ تیر)، مسابقات مختلفی از جام های جهانی ۱۹۷۴ تا ۲۰۱۸ انجام شده که در مهم ترین آنها، آلمان به دومین قهرمانی اش دست پیدا کرده و  برزیل و اسپانیا راهی فینال جام جهانی شده اند. 

در هفتم جولای ۲۰۱۸، دو مسابقه از مرحله نیمه نهایی انجام شده که انگلیس با ۲ گل سوئد را شکست داده و کرواسی هم شگفتی ساز مسابقات یعنی روسیه میزبان را در ضربات پنالتی از پیش رو برداشته تا راهی جمع ۴ تیم برتر جام جهانی شود.

هفتم جولای در تاریخ جام جهانی

آلمان غربی ۲-۱ هلند؛ قهرمانی خانگی مانشافت با شکست توتال فوتبال

هلند با رهبری رینوس میشل، با ارائه فوتبالی هجومی و تماشاگر پسند، توتال فوتبال را به دنیا معرفی کرده بود و با عبور از همه حریفان، خود را در فینال ۱۹۷۴ می دید. آنها با داشتن ستاره هایی چون رودی کرول، یوهان نیسکنز، راب رنسنبرینک، آری هان و صد البته یوهان کرویف افسانه ای، به دنبال فتح جام جهانی بودند، ولی رقیب قدری برابر خود داشتند. مانشافت با سپ مایر، پل برایتنر، برتی فوکس، اولی هوونس، یوپ هاینکس، گرد مولر و البته فرانتس بکن باوئر به دنبال دومین قهرمانی بود و همین طور هم شد. 

هلند خیلی زود و قبل از اینکه حتی پای آلمانی ها به توپ بخورد، در دقیقه ۲ از روی نقطه پنالتی و توسط نیسکنز به گل رسید، ولی یک پنالتی هم برای آلمان اعلام شد تا در دقیقه ۲۵ توسط برایتنر گل تساوی را به ثمر برسانند. تنها ۲ دقیقه قبل از پایان نیمه اول، گرد مولر فقید دوباره برای ژرمن ها گل زد و در نیمه دوم هم تغییری در نتیجه ایجاد نشد تا کاپیتان بکن باوئر جام قهرمانی را در خانه بالای سر برده و دومین ستاره روی پیراهن تیم ملی آلمان حک شود.  

برزیل (۴)۱-۱(۲)هلند؛ سلسائو، لاله ها را پرپر کرد

دو دیدار نیمه نهایی هم از جام های جهانی ۹۸ و ۲۰۱۰ انجام شده که در نمونه قدیمی تر، برزیل و هلند بعد از تساوی در جریان ۹۰ دقیقه، آماده زدن ضربات پنالتی شده اند که در نهایت سلسائو ۴ به ۲ رقیب را شکست داده و راهی فینال شده است.

آلمان ۰-۱ اسپانیا؛ پرواز پویول ماتادورها را به فینال فرستاد

در دیگر دیدار نیمه نهایی امروز، آلمان و اسپانیا در آفریقای جنوبی ۲۰۱۰ مقابل هم قرار گرفتند که ماتادورها با ارائه یک بازی بی نقص، با پرواز تماشایی دقیقه ۷۳ کارلس پویول به گل رسیده و به اولین فینال جام جهانی در تاریخ خود رسیدند. 

ایتالیا ۲-۱ انگلیس؛ اهدای مدال به تیم چهارم

ایتالیای میزبان که در دیداری جنجالی و جایی که ناپلی ها تصمیم گرفتند به جای کشورشان، مارادونا و تیم ملی آرژانتین را حمایت کنند، بازنده زمین را ترک کرد، در بازی رده بندی جام جهانی ۹۰، باید با انگلیسی مصاف می داد که مقابل آلمان بازی را باخته بود. دیدار دو تیم در نیمه اول بدون گل به پایان رسید، ولی در نیمه دوم، روبرتو باجوی جوان که تورنمنت خوبی پشت سر گذرانده بود، در دقیقه ۷۱، برای آتزوری گل زد که ۱۰ دقیقه بعد، دیوید پلات نتیجه را به تساوی کشاند، ولی اسکیلاچی در دقیقه ۸۶ از روی نقطه پنالتی گل زد تا تیمش را در جام جهانی خانگی به مدال برنز برساند. نکته جالب توجه این مسابقه، اختصاص مدال به تیم چهارم بود. انگلیس برای اولین و شاید آخرین بار، به عنوان تیم چهارم هم مدال گرفت!

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری