امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

اولین گفت‌وگو سطح بالا اتحادیه اروپا – سازمان ملل

کد خبر: 51534
زمان انتشار: ۱۷ تیر ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۵ بعد از ظهر -
49 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
رئیس کمیسیون اروپا و دبیرکل سازمان ملل اولین گفت‌وگو سطح بالای خود را برگزار و همچنین خاطرنشان کردند که نیاز به همکاری با یکدیگر به خصوص اکنون که جنگ اوکراین بحرانی را درخصوص غذا و انرژی ایجاده کرده، “بسیار مهم” است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اورزولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا روز پنجشنبه پیش از آغاز نشست در لانگ ‌آیلند نیویورک گفت: «این نشست در زمان حیاتی برگزار می‌شود زیرا جهان در یک نقطه عطف بزرگ قرار دارد و سیستم جهانی به همراه سازمان ملل متحد ملل در خطر است.»
آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد اظهار کرد که “چندجانبه‌گرایی” بیش از پیش نیاز برای مقابله با بهبودی پس از همه‌گیری کووید-۱۹، وضعیت اضطراری آب‌وهوا و درگیری‌های فزاینده مورد نیاز است.
وی خاطرنشان کرد: «تاثیر چشمگیر حمله روسیه به اوکراین باعث شده است که مردم اوکراینی رنج بکشند و بحران سختی را در حوزه غذا، انرژی و مالی به وجود آورده است. آنچه اکنون مورد نیاز است، صرفا نوعی از چندجانبه‌گرایی نیست، بلکه به چندجانبه‌گرایی شبکه‌ای احتیاج داریم. همکاری و مشارکت اتحادیه اروپا – سازمان ملل رکن اساسی این چندجانبه‌گرایی شبکه‌ای است.»
فون در لاین هشدار داد: «جنگ اوکراین به نظم بین‌المللی و اقتصاد جهانی ضربه زده است. این جنگ همچنین امنیت غذایی را تهدید می‌کند و موجب افزایش قیمت سوخت در سراسر جهان شده است. تا زمانی که این جنگ ادامه یابد،‌ ما اوکراین را حمایت می‌کنیم. اتحادیه اروپا و سازمان ملل با همکاری یکدیگر در این راستا سخت کوشش می‌کنند.»
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری