امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

خطیب جمعه شیراز : اول ایجاد شغل ، دوم ازدواج آسان ، تا بعد برسیم به حجاب و عفاف

کد خبر: 51610
زمان انتشار: ۱۸ تیر ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۹ قبل از ظهر -
49 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:نماینده ولی‌فقیه در فارس و امام جمعه شیراز گفت: اگر می‌خواهیم مسئله جوانان را در بحث عفاف و حجاب حل کنیم باید این جوانان در مرحله اول دارای شغل شوند.
آیت الله لطف الله دژکام در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شیراز بیان کرد: با گرانی که پیش آمده یک عده‌ای از خانواده‌ها امکان تهیه گوشت به اندازه‌ای که باید را ندارند، هر شخصی توانی دارد و می‌تواند قربانی کند به ویژه حاجیانی که در حج واجب بوده و در عید قربان خوب است قربانی و سعی کنند که به کسانی که نیازمند است کمک کنند.

وی ادامه داد: امسال سال تولید و اشتغال دانش بنیان است طی هفته گذشته ۳ شرکت و مرکز دانش بنیان را در شیراز بازدید کرده و موارد لازم را به استاندار فارس ابراز کردیم این در حالی است که حرف این مراکز این بود که اگر حمایت شوند هزار نفر اشتغال زایی ایجاد می‌کنند.

بیشتر بخوانید :

او یادآور شد: اگر می‌خواهیم مسئله جوانان را حل و بحث عفاف و حجاب را تاکید کنیم باید این افراد دارای شغل باشند و بتوانند ازدواج کنند، حرف معقول این است اول شغل ایجاد شود و زمینه ازدواج آسان فراهم شود تا بعد به حجاب و عفاف برسیم.
نماینده ولی‌فقیه در استان فارس در خطبه‌های اعتقادی نماز جمعه شیراز همچنین متذکر شد: ما نه مانع فعالیت سیاسی هستیم نه از رقابت بدمان می آید اما استفاده ابزاری از مسائلی مانند حجاب یک خیانت به بشریت است و این خیانت را نکنند که نمی‌توانند جواب بدهند.
چهارچوب صحیحی برای اقدام فرهنگی شکل بگیرد
وی در خصوص حجاب ادامه داد: چهارچوب صحیحی برای اقدام فرهنگی باید شکل بگیرد که مستمر باشد نه اینکه یک طرح و یک کار ستادی، یک فرهنگ سازی مستمر است که باید دائماً در جامعه ما پیش برود، مدیران و دستگاه‌های مختلف به حسب مسئولیتی که دارند انجام دهند و هیچ کس خودش را در این مسئله غیرمسئول نداند.
امام جمعه شیراز گفت: در جنگ ترکیبی که با دشمنان خدا و اسلام قرار گرفتیم گاهی تلاش برخی از افراد این است که اولویت‌ها را تغییر دهند ما می‌دانیم حجاب مهم است، اتفاقاً اولویت هم هست و فوریت هم دارد، اما اینکه برای ما موضوع بسازند و امسال که مساله اصلی، تولید دانش بنیان و اشتغالزایی است یک بارگی تبدیل کنند که همه مسئله ما گویی صحبت در رابطه با حجاب است و دیگر اولویت‌ها فراموش شود، این تغییر دادن اولویت هاست، به نظر می‌آید دستهای مرموزی در کار است ضمن اینکه دستگاه‌های فرهنگی و دیگران وظیفه دارند و تعطیل بردار نیست.

۲۱۲۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری