امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ارتش اوکراین در همه جهات متحمل خسارات قابل توجهی می شود

کد خبر: 52251
زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۵۵ بعد از ظهر -
94 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از ریانووستی، وزارت دفاع روسیه امروز دوشنبه در گزارش خود از میزان خسارات و تلفات وارده به نیروهای اوکراینی اعلام کرد که یک فروند جنگنده «سوخو-۳۵» نیروی هوایی ارتش روسیه در یک نبرد هوایی بر فراز جمهوری خلق دونتسک (در شرق اوکراین) یک فروند جنگنده «سوخو-۲۵» اوکراینی را سرنگون کرد.
وزارت دفاع روسیه در ادامه گزارش خود افزود که نیروهای هوافضای ارتش روسیه نیز طی یک عملیات ویژه با استفاده از تسلیحات دقیق و نقطه زن، مقر فرماندهی تیپ ۵۸ پیاده موتوریزه ارتش اوکراین را در منطقه یادشده منهدم کردند.
همچنین نیروی انسانی و تجهیزات نظامی نیروهای مسلح اوکراین در ۱۰ منطقه از جمله تشکیلات نیروهای ملی گرای «آیدار» (Aidar) در منطقه «خارکیف» و همچنین یک انبار تسلیحات که در آن بیش از ۲۰۰ تن سامانه موشکی ضد تانک و موشک های ساخت غرب ذخیره شده بود، به همراه حدود ۲۵۰ شبه نظامی و حدود ۲۵ دستگاه خودرو زرهی نابود شدند.
ارتش روسیه با استفاده از موشک‌های دوربرد دریاپایه «کالیبر» در نزدیکی روستایی در منطقه «دنیپروپتروفسک» انبارهای مهمات سامانه‌های پرتاب چندگانه راکت «هیمارس» (HIMARS) ، سامانه های توخانه خودکششی «هویتزرM۷۷۷» و «پایون ۲S۷» را که آمریکا برای اوکراین تامین کرده بود، منهدم کرد.
علاوه بر این، تسلیحات بسیار دقیق زمینی در منطقه شهرک «چاسوف یار» در جمهوری خلق دونتسک، نقطه استقرار موقت تیپ ۱۱۸ دفاع سرزمینی نیروهای مسلح اوکراین و بیش از ۳۰۰ ملی گرا اوکراینی را از بین بردند.
وزارت دفاع روسیه همچنین افزود که در طول شبانه روز گذشته نیروهای روسی به ۲۷ پست فرماندهی نیروهای مسلح اوکراین، واحدهای توپخانه اوکراینی در مواضع شلیک در ۵۳ منطقه؛ ۱۵۶ منطقه تجمع نیروی انسانی اوکراین و سه انبار مهمات حمله کرده و آنها را هدف قرار دادند.
پدافند هوایی ارتش روسیه نیز ۱۲ راکت شلیک شده از سامانه های پرتاب چندگانه راکت را رهگیری و منهدم کرده است.
وزارت خانه مذکور در پایان گفت که ارتش اوکراین در همه جهات متحمل خسارات قابل توجهی می شود، به ویژه اینکه تیپ ۲۵ هوابرد نیروهای مسلح اوکراین بیش از ۷۰ درصد از پرسنل خود را از دست داده است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری