امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

اطلاعیه مهم درباره واریز سود سهام عدالت

کد خبر: 52454
زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۱۰ بعد از ظهر -
49 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:

به گزارش خبرنگار اقتصادی یکتا، یکی از موضوعات مهم در زمینه سهام عدالت به مساله واریز سود این سبد دارایی به حساب افراد بر می‌گردد.
از سال ۹۶، واریز سود سهام عدالت به حساب افراد آغاز شده است و سود سهام اکثر افرادی که سهام عدالت دارند، برای سال ۱۴۰۰ نیز واریز شده است، اما تعدادی از افراد به دلایل مختلف هنوز شماره شبای درستی به سامانه سجام ارائه نکرده‌اند و همین مساله باعث شده است تا سود سال های ۹۹ و ۱۴۰۰ برای آنها واریز نشود.
شرکت سپرده گذاری مرکزی در اقدامی، در پایان هر ماه سود افرادی که شبای مورد تائید در سجام بارگذاری کنند را به حساب آنها واریز می کند. 
در جدیدترین اطلاعیه شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) آمده است: مشمولان سهام عدالت که سود سهام سال مالی ۱۳۹۹ را دریافت نکرده اند، اطلاعات بانکی خود را ویرایش کنند.
 در این اطلاعیه آمده است: این مشمولان باید برای درج و ثبت شماره شبای معتبر بانکی در سامانه سجام به آدرس https://www.sejam.ir یا در سایت سهام عدالت به نشانی https://sahamedalat.ir مراجعه کنند تا سود سهام عدالت برای آنها واریز شود. 
در ادامه این اطلاعیه آمده است: علاوه بر شماره شبای نامعتبر، «حساب بانکی مسدود، راکد، مشترک (دو امضاء)، ارزی و بلندمدت» از مهم‌ترین عللی است که باعث شده تا سود سهامداران به حساب آنها واریز نشود.
بر اساس این، مشمولان سهام عدالتی که یکی از علل فوق شامل آنها می‌شود، باید برای رفع و اصلاح این مغایرت‌ها اقدام کنند تا در مراحل آتی سود سهام عدالت به حساب این افراد واریز شود.
انتهای پیام/Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری