امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

فرمانده ارتش سودان خواستار آغاز گفتگوهای سیاسی شد

کد خبر: 52193
زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۰۹:۲۷ قبل از ظهر -
64 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
رئیس شورای حاکمیتی سودان و فرمانده ارتش این کشور با انتشار پیامی گروه‌های مختلف سیاسی از جمله کمیته‌های مقاومت این کشور را به عقل سلیم و گفتگو برای آشتی ملی دعوت کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری آناتولی، عبدالفتاح البرهان، رئیس شورای حاکمیتی سودان و فرمانده ارتش این کشور در پیام خود تصریح کرد: ما برای تامین امنیت، صلح و ثبات نیازمند همکاری با یکدیگر هستیم. بر اساس این اصول از تمامی نیروهای سیاسی و اجتماعی، کمیته‌های مقاومت و سایر سازمان‌ها حمایت کرده و بار دیگر خواستار گفتگوی ملی برای دستیابی به چشم‌اندازی امیدبخش برای کشور هستیم.
البرهان با بیان اینکه دوره انتقالی می‌تواند به راحتی پشت سر گذاشته شود، افزود: برگزاری انتخابات در گرو گفتگو است. از نیروهای سیاسی می‌خواهم تا احزاب خود را تشکیل داده و خود را برای انتخابات آماده کنند. به این ترتیب زمینه برای ایفای کامل نقش ارتش در امنیت و دفاع از کشور فراهم خواهد شد.
پس از کودتای نظامی در سودان در ۱۱ آوریل ۲۰۱۹، یک دولت انتقالی با مشارکت نیروهای سیاسی-نظامی در اوت همان سال تأسیس و قرار شد تا ژوئیه ۲۰۲۳ ادامه یابد.
در روز ۲۵ اکتبر ۲۰۲۱ نیز این دولت به بهانه تهدیدات امنیتی و بقای کشور توسط گروه دیگری از ارتش ساقط شده و پس از اعلام وضعیت فوق العاده ده‌ها سیاستمدار از جمله عبدالله حمدوک، نخست وزیر تحت بازداشت قرار گرفت.
ابتکار آشتی و گفتگو که توسط سازمان ملل و اتحادیه آفریقا برای حل بحران سیاسی در این کشور آغاز شده نیز تاکنون به نتیجه‌ای نرسیده است.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری