امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

هلند ۰-۱ اسپانیا؛ اتحاد رمز پیروزی لاروخا/ جام جهانی در چنین روزی

کد خبر: 52298
زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۲ بعد از ظهر -
63 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:دوره پیش روی جام جهانی، در نوامبر و دسامبر (آبان و آذر) سال جاری در اولین جام جهانی خاورمیانه در قطر، آغاز می شود. در بخش جام جهانی در چنین روزی و به همت حسین خسروی، به مرور بازی‌های برگزار شده جام جهانی براساس روزهای تقویم می‌پردازیم.

طرفداری| در یازدهم جولای (۲۰ تیر)، مسابقات مختلفی از جام های جهانی ۱۹۶۶ تا ۲۰۱۸ انجام شده که در مهم ترین آنها، ایتالیا و اسپانیا تاج قهرمانی در جهان را بر سر گذاشته اند. 

در ۱۱ جولای ۹۸ و ۲۰۱۸، دو مسابقه مهم کرواسی در تاریخ جام جهانی برگزار شده که در مورد قدیمی تر، هلند با نتیجه ۱ به ۲، برابر شگفتی ساز فرانسه ۹۸ یعنی کرواسی، شکست خورده است. در دیگر دیدار کرواسی، آنها نتیجه ۲ به یک از سد انگلیس گذشتند تا راهی بزرگترین بازی تاریخ فوتبالشان، یعنی فینال جام جهانی شوند. همچنین در چنین روزی در ۱۱ جولای ۱۹۶۶، مسابقات جام جهانی در انگلیس کلید خورد که در دیدار افتتاحیه، تیم میزبان برابر اروگوئه، بدون گل متوقف شده است. 

یازدهم جولای در تاریخ جام جهانی

ایتالیا ۳-۱ آلمان؛ بهترین لحظه زندگی تاردلی

شاید به یادماندنی‌ترین خوشحالی تاریخ جام جهانی، مربوط به مارکو تاردلی در جام جهانی ۱۹۸۲ باشد. ایتالیایی‌ها تا دقیقه ۶۹ فینال جام جهانی، با تک گل پائولو روسی از آلمان پیش بودند که مارکو تاردلی حرکتی شروع می کند و در ادامه روی پاسی که از جوزپه برگومی می گیرد از پشت محوطه جریمه دروازه شوماخر را باز می کند تا سومین قهرمانی جهان برای آتزوری تثبت شود.

بعد از گل، تاردلی طوری شروع به خوشحالی و دویدن می‌کند که انگار هیچ وقت نمی خواهد از حرکت بایستد. خودش تعریف می کند: “کجا داشتم می رفتم؟ نمی دونم. واقعا نمی دونم. اون جا و اون لحظه دیوونه می‌شین. اونجا اوج خوشحالی بود. بچه‌هامم خوشحالم می کنن، اما هیچی حتی یک ذره هم شبیه اون لحظه نیست! در زندگی و فوتبال، هیچی رو نمی تونین با اون لحظه مقایسه کنین. هر کسی رویای گلزنی در فینال جام جهانی رو داره و من اونجا به رویام رسیده بودم. انگار آزادترین آدم دنیا بود و می خواستم تا آخرش بدوم.”

خوشحالی ستاره سابق یوونتوس که به فریاد گل تاردلی مشهور شد، از این جهت هم ماندگار بود چون سال ها بعد در سال ۲۰۰۶ و باز هم مقابل آلمان توسط فابیو گروسو تکرار شد.  

هلند ۰-۱ اسپانیا؛ اولین قهرمانی ماتادورها

هلند در گروهی که ژاپن، دانمارک و کامرون حضور داشتند، با ۹ امتیاز صدرنشین شده بود و در طرف مقابل، اسپانیا با ۲ برد برابر شیلی و هندرواس و باخت برابر سوئیس، صرفا به خاطر تفاضل گل بیشتر، به عنوان تیم اول صعود کرده بود. اسپانیا با ۳ برد یک بر صفر مقابل پرتغال، پاراگوئه و آلمان کج دار و مریض به فینال رسیده بود. در این بین، گل مسابقه بسیار مشکوک بود و در مرور صحنه، بسیاری اعتقاد به آفساید بودن گل اسپانیا داشتند، ولی آن موقع خبری از وار نبود و شاگردان دل بوسکه به ماجراجویی خود در آن دوره مسابقات ادامه دهند. در طرف مقابل، هلند هم اسلواکی، برزیل و اروگوئه را کنار زده بود تا به سومین فینالش در تاریخ جام جهانی برسد. 

آرین روبن در جریان ۹۰ دقیقه ۲ موقعیت تک به تک طلایی را برابر ایکر کاسیاس از دست داد و در وقت های اضافه این فابرگاس بود که در موقعیت تک به تک، نتوانست از پس استکلنبرگ بربیاید. حرکت غیرورزشی و خشن نایجل دی یانگ در برابر ژابی آلونسو که از دید هاوارد وب دورماند و دی یانگ حتی کارت زرد هم نگرفت، از اتفاقات مهم آن دیدار به حساب می رود که با ضربه تمام کننده آندرس اینیستا در دقیقه ۱۱۶ و کسب اولین قهرمانی دنیا از سوی ماتادورها، به انتهای راه رسید. لاروخا متشکل از بازیکنان رئال مادرید و بارسلونا بود که رقبای دیرینه هم به شمار می رفتند و توانستند بعد از چندین دهه ناکامی با اتحاد، طی ۴ سال، به ۳ جام بزرگ شامل ۲ یورو و یک جام جهانی برسند. 

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری