امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

گل محمدی: چرا پول بورس برای ما قفل شده اما استقلال اینطور نیست؟

کد خبر: 52301
زمان انتشار: ۲۰ تیر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۸ بعد از ظهر -
49 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سوالم این است که چرا پول بورس فقط برای ما قفل است و آن تیم دیگر مشکلی در این رابطه ندارد؟ تیم دیگر تمام تسویه حساب‌های قبل و بعدش را انجام داده، اما ما نتوانسته‌ایم بدهی‌های گذشته را تسویه کنیم.

به گزارش طرفداری، یحیی گل‌محمدی در حاشیه تمرین امروز تیم فوتبال پرسپولیس درمورد شرایط این تیم اظهار داشت:

هفته گذشته فاز اول تمرینات را شروع کردیم و با بازیکنان جدید استارت زدیم. یک بازی تدارکاتی هم با امیدهای خودمان داشتیم. شرایط بازیکنان از نظر آمادگی جسمانی خوب بود و همه با انگیزه و تلاش زیاد تمرینات را دنبال می‌کنند تا برای یک رقابت سخت در لیگ آماده شوند. امیدوارم که بتوانیم به آمادگی کامل وارد مسابقات شویم.

*در نقل و انتقالات شروع خوبی داشتیم اما به طرز عجیبی متوقف شد

وی درمورد نقل و انتقالات پرسپولیس خاطرنشان کرد:

ما شروع خوبی داشتیم، اما به طرز عجیبی متوقف شد. هنوز در دو سه پست باید بازیکن جذب کنیم. روند بارگیری‌مان خیلی کند پیش می‌رود و هنوز اتفاق خاصی متاسفانه رخ نداده است.

*درویش خیلی گنگ و مبهم صحبت می کرد

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که آیا توصیه‌ای شده است که جذب بازیکن متوقف شود یا خیر، تصریح کرد:

نمی‌دانم چه اتفاقی رخ داد. من گزینه پیشنهاد کردم و هیچ تلاشی برای عقد قرارداد با این گزینه انجام نشد. در جلسه‌ای که با درویش داشتم وی خیلی گنگ و مبهم درمورد این موضوع صحبت کرد.

*برای جذب مهاجم، درویش می گوید که مشکل انتقال پول به اروپا داریم

وی درمورد اینکه گفته می‌شود پرسپولیس سال‌هاست که در جذب یک مهاجم دچار مشکل است، گفت:

امروز هم دو بازیکن به لیست اضافه کردم که جذب شوند، اما هنوز روی این دو بازیکن چند روزی کار خواهند کرد. مهاجمی که خودتان هم می‌شناسید را مدتی است که پیگیری می کنم، اما درویش می‌گوید که مشکل انتقال پول به پرتغال را داریم. 

*روند یارگیری ما به صورت عجیب و غریبی متوقف شده است

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که باشگاه‌های دیگر چطور خیلی راحت پول منتقل می‌کنند، اظهار داشت:

این سوالی است که من نباید پاسخ بدهم. روند یارگیری ما به صورت عجیب و غریبی متوقف شده است.

*درباره دستیار با دو نفر صحبت کردم که با یکی از آن ها به توافق می رسم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درمورد تعیین تکلیف دستیارانش، گفت:

من با دو نفر صحبت کردم و طی روزهای آینده با یکی از آنها به توافق می‌رسیم.

*درباره حضور در تیم ملی فوتبال هیچ صحبتی با من نشده است

وی درمورد اینکه گفته می‌شود قرار است وی به تیم ملی برود، عنوان کرد:

هیچ صحبتی با من نشده است. پیشنهادی هم در این خصوص داده نشده است. برای هر مربی یک افتخار است که بتواند مربی تیم ملی باشد. این موضوع برای همه مربیان یک افتخار بزرگ است، اما هیچ صحبتی با من نشده است. اگر صحبتی هم بشود من با پرسپولیس قرارداد دارم.

*جریانات و جو بدی علیه برخی دوستان راه افتاد

گل‌محمدی درخصوص اظهارات کریم باقری مبنی بر اینکه فشارهای فضای مجازی موجب تغییر مربیان پرسپولیس شده است، گفت:

اتفاقاتی که رخ داد بی‌تاثیر نبود. متاسفانه جریانات و جو خیلی بدی برای این دوستان راه افتاد. بارها گفته‌ام که این جریان‌ها توسط افراد غیرپرسپولیسی کنترل می‌شود. من خودم فعالیت زیادی در فضای مجازی ندارم، اما وقتی شرایط را بررسی می‌کنم حدود ۷۰ یا ۸۰ درصد نظرات را پیج‌های فیک غیرپرسپولیس مطرح می‌کنند. باید هوشیارتر باشیم و دقت بیشتری داشته باشیم. اگر برنامه‌ریزی درستی داشته باشیم، باید بگویم که بخش بیشتری از این فضا در اختیار خودمان است و نباید اسیر این جو شویم. فضای مجازی در روزهای اخیر روی خیلی از تصمیم‌گیری‌ها اثر می‌گذارد و باید خیلی کنترل شده با آن برخورد کرد.

*درباره اسدی توافق حاصل نشده، هاشمی نژاد گزینه من نبوده است

گل‌محمدی درمورد شرایط رضا اسدی و هاشمی‌نژاد، خاطرنشان کرد:

بین باشگاه و بازیکن هنوز توافق حاصل نشده است. هاشمی‌نژاد هم گزینه من برای جذب نبوده است.

وی درمورد اظهارات حسن عباسی، تصریح کرد:

تا زمانی که آن صحبت‌ها مطرح نشده بود، من نام آن فرد را هم نشنیده بودم. متاسفانه خیلی بی‌ادبانه نسبت به این موضوع اظهارنظر شد. فوتبال فضایی شده که برخی‌ها با صحبت درمورد آن خودشان را بزرگ می‌کنند و نامشان سر زبان‌ها می‌افتد.

*سال گذشته خیلی اذیت شدیم و بیش از ۸ بار بحث اعتصاب مطرح بود که یک بار رسانه ای شد

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درمورد مسائل مالی باشگاه و نارضایتی برخی بازیکنان، گفت:

از تعهدات عقب هستیم. نمی‌خواهم در شروع فصل درمورد مشکلات مالی صحبت کنم. مشکلات زیادی داریم، اما امیدوارم که خیلی سریع این مشکلات حل شود. در اولین جلسه‌ای که با درویش داشتم از وی قول گرفتم که امسال مثل پارسال نباشد. سال گذشته خیلی اذیت شدیم و شاید درست نباشد، اما ۸-۹ بار بحث اعتصاب بود که البته یک بار رسانه‌ای شد. امسال هم از شروع فصل اتفاق خاصی رخ نداده است، اما از درویش می‌خواهم که نسبت به این مسائل توجه بیشتری داشته باشد. بازیکنان هم در شرایط سخت اقتصادی کنونی مشکلات زیادی دارند. 

وی درمورد نفرات جدیدی که برای جذب به باشگاه معرفی کرده است، عنوان کرد:

آنها بازیکن خارجی هستند. امروز صبح نام آنها را به باشگاه دادم و باید بررسی شوند.

*اینکه روی هوا تصمیم می گیرند تیم از کشور خارج نشود، غیرحرفه ای و غیرکارشناسانه است

گل‌محمدی درخصوص لغو اردوی ترکیه اظهار داشت:

برخی‌ها بحث تیم‌های خصوصی و دولتی را مطرح می‌کنند؛ چه فرقی می‌کند؟ به هر حال ارز از کشور خارج می‌شود. اینگونه نباشد که جلوی ما را بگیرند و اجازه ندهند از کشور خارج شویم، چون این اتفاق برای هر تیمی در سطح جهان نیاز است. این کار یک تصمیم‌گیری بد در فوتبال است. این همه در فوتبال هزینه می‌شود. اگر شرایط کمپ تمرینی و بازی تدارکاتی خوب در کشور داشته باشیم مجبور به خروج از کشور نیستیم. کدام کمپ تمرینی خوب را در کشور داریم؟ اردوهای پیش فصل لازمه تمام تیم‌های دنیا است. اینکه روی هوا تصمیم می‌گیرند تیمی از کشور خارج نشود که ارزی بیرون نرود، خیلی غیرحرفه‌ای و غیرکارشناسانه است. 

*چرا پول بورس برای ما قفل است و برای تیم دیگر اینطور نیست

وی درمورد اینکه وزارت ورزش اعلام کرده ما هیچ توصیه‌ای برای برگزاری اردوهای سرخابی‌ها نداشته‌ایم، گفت:

من نمی دانم! پس چرا ما نتوانستیم به ترکیه برویم؟ باشگاه خصوصی شده که این مشکلات برطرف شود. پول بورس در حساب باشگاه است، اما ما نمی‌توانیم برداشت کنیم. سوال من این است که چرا این پول فقط برای ما قفل است و آن تیم دیگر مشکلی در این رابطه ندارد؟ تیم دیگر تمام تسویه حساب‌های قبل و بعدش را انجام داده، اما ما هنوز نتوانسته‌ایم بدهی‌های گذشته را تسویه کنیم. تناقض‌هایی بین دو تیم وجود دارد که واقعا عجیب است. شرایط باشگاه ما باید شرایط مشابه‌ای با باشگاه مقابل باشد، چون هر دو دولتی بودند و خصوصی شدند و به بورس رفتند. اگر می‌توانند هر دو تیم از این منبع درآمد داشته باشند که خوب است، اما اگر قرار است یکی  سود ببرد و دیگری نتواند استفاده کند فایده‌ای ندارد. نمی‌دانم این تبعیض برای چیست. این سوال بزرگی است که متاسفانه هیچکس هم پاسخگو نیست.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درمورد اینکه مشکل هواداران این است که تیم‌هایی همچون نساجی و استقلال می‌توانند بروند، اما پرسپولیس نمی‌تواند برود، عنوان کرد:

چطور آنها ۴-۵ بازیکن ۵۰۰-۶۰۰ هزار دلاری می‌گیرند؟ از کجا پول آنها را تامین می‌کنند؟ به ما که می‌رسد می‌گویند منبع مالی نداریم. پس چه زمانی قرار است این منبع برای ما هم باز شود؟ مگر پول در حساب‌های هر دو باشگاه نیست؟ چطور یک باشگاه می‌تواند برداشت کند و دیگری نمی‌تواند؟ واقعاً نمی‌دانم چه بگویم.

*تمیروف با ما قرارداد دارد

گل‌محمدی درخصوص برنامه‌اش برای ادامه حضور تمیروف با توجه به عملکرد بدش در فصل گذشته، عنوان کرد:

اینکه خیلی راحت درمورد یک بازیکن اینگونه صحبت می‌شود خیلی درست نیست. شما هزینه‌هایی که ما برای جذب بازیکن خارجی کرده‌ایم را بررسی کنید. ما سه بازیکن جذب کردیم و کمتر از ۳۴۰ هزار دلار شد. ضمن اینکه شرایطی داشتیم که هم پنجره ما بسته بود و هم فقط می‌توانستیم بازیکن آزاد بگیریم. در آن شرایط براساس نیاز تیم، بازیکن گرفتیم. تمیروف تا جایی که می‌توانست انرژی گذاشت و برای تیم بازی کرد. شرایطی که ما برای جذب بازیکن داشتیم را خیلی‌ها نمی‌دانند یا خودشان را می‌زنند به ندانستن. تمیروف با باشگاه قرارداد دارد. ضمن اینکه ما هنوز دنبال جذب بازیکن خوب خارجی هستیم، اما  بحث انتقال پول و منابع مالی در باشگاه مطرح است و دست ما را برای جذب بازیکن بسته است. 

*سید جلال تصمیم درستی گرفت و در آینده می تواند مربی بزرگی شود

وی درخصوص اضافه شدن سید جلال حسینی به کادر فنی تیم فوتبال پرسپولیس، خاطرنشان کرد:

سید پرافتخارترین بازیکن لیگ برتر است و من خودم چندین سال افتخار داشتم که با او کار کردم. فکر می‌کنم او تصمیم درستی گرفت و با توجه به کاریزمای خوبی که دارد هم می‌تواند به تیم ما کمک کند و هم در آینده به مربی بزرگی تبدیل شود. هرچقدر از وی تعریف و تمجید کنیم کم است، اما حضور وی در کنار ما واقعاً قوت قلب زیادی برای همه ما است. 

*درباره جذب بازیکن خارجی اولتیماتوم نمی دهم

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در پاسخ به این سوال که برای جذب بازیکن خارجی تا چه زمانی صبر خواهد کرد، گفت:

اولتیماتوم نمی‌دهم. روز به روز به شروع بازی‌ها نزدیک می‌شویم. دو سه هفته است که بحث انتقال پول را مطرح می‌کنند. ما نیاز داریم که بازیکن کنار ما باشند و با تیم هماهنگ شود. هرچه به شروع مسابقات نزدیک می‌شویم بدون شک شرایط سخت‌تر می‌شود.

*از اتفاقاتی که در تیم ملی رخ داده تاسف می خورم

گل‌محمدی درخصوص خاتمه کار اسکوچیچ در تیم ملی فوتبال و دو دستگی در تیم ملی، تصریح کرد:

متاسفانه اتفاقات خیلی بدی برای فوتبال ما افتاد. این جریانات زیبنده فوتبال ایران نبود. فکر می‌کنم مدیریت خوبی در این بخش نشده است. فقط از اتفاقاتی که برای تیم ملی کشورم رخ داده تاسف می‌خورم، اما همچنان برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم. 

*ابراهیمی به صورت قرضی به تیم دیگری می رود

وی درمورد شرایط علیرضا ابراهیمی، گفت:

قرار شد که وی به تیم دیگری ملحق شود و احتمالاً این جابجایی به صورت قرضی خواهد بود. از وی بابت فصل خوبی که در کنار ما بود هم تشکر می‌کنم.

*بابایی در لیست من نبود

گل‌محمدی در پاسخ به این سوال که آیا پیمان بابایی در لیست او حضور داشت یا خیر، گفت:

خیر؛ وی در لیست من نبود.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری