امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ضربات پیاپی بزرگ خود خوانده تیم ملی به منافع فوتبال ایران

کد خبر: 52551
زمان انتشار: ۲۱ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۰۳ بعد از ظهر -
66 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:سردار آزمون شب گذشته ناگهان در یک برنامه تلویزیونی حضور پیدا کرد و از اتفاقات و اختلافات روزهای اخیر در تیم ملی گفت. بیش از آنکه این اقدام غیرحرفه ای را نقد کنیم و ایراداتش را بگوییم، از شما دعوت می کنیم بخشی از جملات سردار آزمون که خود را بری از هرگونه اشتباه می داند و حق به جانب بودنش را نشان می دهد، بخوانید.

بخشی از صحبت های سردار آزمون در برنامه تلویزیونی

همیشه اختلاف نظر در اردوی تیم ملی بوده است.
به عنوان بازیکن تیم ملی وظیفه ام بوده از فوتبال کشورم حمایت کنم و استوری گذاشتم.
درخصوص استوری دیگر بازیکنان، اگر مشکلی باشد رودرروی هم حلش می کنیم. یک مساله خانوادگی است و بهتر است اینجا چیزی نگوییم!
تیم ملی که نفع شخصی ندارد. وظیفه ما است هر مربی ای که باشد تا لحظه آخر بجنگیم و حمایتش کنیم. همه بچه ها باید این کار را انجام دهند. من به عنوان یکی از بزرگ تر های تیم ملی این حق را دارم که این حرف را بزنم. کار بدی نکردم و وظیفه ام را انجام دادم.
ایجنت اسکوچیچ را اصلا نمی شناسم. ایجنت اسکوچیچ کیست که برای من قرارداد (…) را داده است. شما ایجنتش را می شناسی؟
(مجری برنامه: من می دانم، اما بخواهم رک بگویم، چون هر حرفی بخواهم بزنم باید مدرکش را داشته باشم، راستش را بگویم. با شرکتی که قرارداد بستی هم صحبت کردم. اصلا نمی شناختند ایجنت اسکوچیچ را، اصلا خیلی نمی دانستند فوتبال و داستان چیست؟)
تصمیم کمیته فنی انتهای نامردی بود!
از نظر انسانیت نگاه می کنم، انتهای نامردی بود.
من به مهدی خیلی احترام می گذارم. مرد است و پای حرفش می ماند. مثل بعضی ها ادا در نیاورد که نظر دیگری بدهد و دو هفته ای حرفش را عوض کند. ما مرد به دنیا آمدیم و باید مرد از دنیا برویم.
بازیکنان ایرانی ۹۰ درصد فقط ادعا می کنند! تو باید بپذیری افت کردی، از همه جا بیرون انداختنت، باید بجنگی و برگردی. ادا بازی درنیاورید، پست اینستاگرام از بدن تان نذارید، اگر مرد هستید بیایید و خودتان را نشان بدهید.
این اختلاف نظرها دو دستگی ایجاد نمی کند، خیال مردم راحت باشد، هرکس از بازیکنان بخواهد نظم تیم ملی را به هم بزند ما بازیکنان جلویش را می گیریم.
یک بازیکن رفته از طرف ما صحبت کرده!
عامل بی نظمی و شروع جنجال ها در تیم ملی که بود؟

سردار آزمون در صحبت هایش می گوید دو دستگی ایجاد نمی شود، اختلاف نظر همیشه در تیم ملی بوده و هرکس بخواهد نظم تیم ملی را به هم بزند بازیکنان تیم ملی جلویش را می گیرند!

اولا اینکه مگر وظیفه ایجاد نظم بر عهده بازیکنان تیم ملی است؟ در همین مدت که اسکوچیچ توان برقراری نظم در اردوی تیم ملی را نداشت، بی نظمی هایی شکل گرفت که از جانب برخی بازیکنان تیم ملی بود. 

دوما این بار خود شما نظم تیم ملی را با انتشار یک استوری بر هم زدی. سردار آزمون از یک بازیکنی انتقاد می کند که از طرف دیگر بازیکنان تیم ملی صحبت کرده است. اگر بازیکن مورد نظر سردار آزمون در خلوت و جلسات این کار نادرست را انجام داده، خود سردار آزمون علنی و با انتشار بیانیه اینستاگرامی از طرف دیگر بازیکنان چنین کاری کرد!

دوستی سردار آزمون با دراگان اسکوچیچ حکایت دوستی خاله خرسه است! اگر سردار آزمون از ترس برکناری اسکوچیچ آن استوری را نمی گذاشت و دیگر بازیکنان تیم ملی به استوری اعتراض نمی کردند، شاید اسکوچیچ مربی تیم ملی می ماند و بلبشو ایجاد نمی شد.

 سرداز آزمون از بودن اسکوچیچ در تیم ملی نفع نمی برد؟

بلافاصله بعد از آنکه سردار آزمون گفت اصلا ایجنت اسکوچیچ را نمی شناسد یک خبرنگار به صحبت های این بازیکن واکنش نشان داد و گفت تو چند باری با خود من درباره او صحبت کردی

مجری آن برنامه هم بعد از اینکه سردار آزمون می گوید ایجنت اسکوچیچ را نمی شناسم، تو می شناسی با بازی زیر پوستی می گوید من می شناسم ولی راستش را بگویم از آن شرکت پرسیدم آنها اصلا نمی شناختند و اصلا نمی دانستند فوتبال و این داستان ها چیست!

اگر نمی دانستند فوتبال و این داستان ها چیست دقیقا چرا با سردار آزمون قرارداد بستند؟

البته این رفتارهای مجری تلویزیون تکراری است اما بازیکن چنین ملی نباید چنین حرف هایی بزند.

سردار آزمون می گوید هر مربی باشد می جنگد و حمایتش می کند و نفعی از حضور اسکوچیچ نمی برد اما کیست که نداند در دوران حضور اسکوچیچ در تیم ملی سردار آزمون هر زمان که دلش می خواست اردوی تیم ملی را ترک می کرد و شاگرد محبوب سرمربی کروات بود.

ضمن اینکه سردار آزمون در برنامه تلویزیونی اسم شرکتی که برایش تبلیغ می کند را آورد که این موضوع نیز جای بحث دارد.

وظیفه بازیکن تیم ملی چیست؟ بزرگ تر تیم ملی کیست؟

سردار آزمون می گوید من به عنوان بزرگ تر تیم ملی وظیفه دارم و می توانم این حرف ها را بزنم. وظیفه من و همه بچه ها است که برای مربی بجنگیم و از او حمایت کنیم!

خیر آقای سردار آزمون، اولا که چه کسی بزرگ تر تیم ملی را معرفی کرده است؟ دوما تصمیم برای حضور یک سرمربی در تیم ملی یا جدایی او یا جلوگیری از جدایی او در حوزه اختیارات و وظایف بازیکن تیم ملی نیست.

حتی کاپیتان تیم ملی هم نباید به این موارد ورود کند. شما بدون اینکه کاپیتان تیم ملی باشید کارهایی انجام دادید که این بی نظمی ها را منجر شده است!

تصور کنید کای هاورتز در تیم ملی آلمان یا کیلیان ام باپه در تیم ملی فرانسه چنین حرفی بزنند. اگر بخواهند دشان را برکنار کنند ام باپه بگوید وظیفه من این است که از او حمایت کنم. به نظر شما خنده دار نیست؟ تا به حال از یک بازیکن حرفه ای فوتبال چنین صحبتی شنیده اید؟

ضربه سردار به اعتبار و آبروی تیم ملی در عرصه جهانی

اینکه تعدادی از بازیکنان تیم ملی خواهان برکناری اسکوچیچ هستند و به او اعتقاد ندارد از مدتها پیش در فوتبال ایران مطرح شده بود. مساله همینجاست که این خواسته برخی ملی پوشان در حد شایعه و شنیده ها در رسانه های داخلی بازتاب داشت و هیچکدام از ملی پوشان مهر تایید بر آن نزدند.

اما حالا سردار آزمون در برنامه زنده صراحتا از اختلاف در تیم ملی صحبت می کند. استوری او و صحبت هایش مشخص می کند تعدادی از بازیکنان تیم ملی مخالف ادامه کار اسکوچیچ در تیم ملی بودند. وقتی یک ملی پوش علنا از این اتفاق صحبت می کند نتیجه اش می شود خوراک امروز رسانه های خارجی.

رسانه های خارجی امروز از مطالبه تغییر سرمربی بازیکنان تیم ملی گفتند در حالی که پیش از صحبت های سردار آزمون هرگز این اتفاق در عرصه بین المللی بازتاب نداشت.

حال پیامدهای انتشار چنین خبری در رسانه های بین المللی چیست؟

پیامد کوتاه مدت:
تصور کنید بازی های جام جهانی آغاز شده است. شما خبرنگار کشور ولز هستید و پیش از شروع بازی با ایران قصد دارید از بازیکن ایرانی حاضر در کنفرانس خبری سوال بپرسید. سوالی که بتواند برای تیم رقیب کشورتان جنجال درست کند. فقط کافی است بپرسید مشکل دو دستگی و اختلاف نظر میان بازیکنان تیم ملی برطرف شد؟ یا بپرسید از مربی جدیدتان راضی هستید؟

رسانه های خارجی با استفاده از همین خوراکی که از استوری منتشر کردن سردار آزمون آغاز شد می توانند تیم ملی را به حاشیه ببرند.

پیامد بلند مدت:
تصور کنید شما یک سرمربی هستید. از کشور ایران پیشنهاد سرمربی گری تیم ملی به شما می رسد. به سرنوشت سرمربیان قبلی تیم ملی مراجعه و اخبار را دنبال می کنید. کی روش بارها با مسئولان فوتبال کشور به اختلاف خورد و جدا شد. پرونده ویلموتس به دادگاه CAS کشیده شده است. اسکوچیچ که آمار خوبی ثبت کرده (دقت کنید که آمار خوبی به ثبت رسانده، درخصوص عملکردش صحبتی نمی کنیم که جای نقد به عملکردش بسیار وارد است) با درخواست بازیکنان تیم ملی برکنار شده است.

آیا این شرایط روی تصمیم شما برای سرمربی گری تیم ملی تاثیر نمی گذارد؟

منافع تیم ملی را در اولویت قرار دهید، نه منفعت شخصی!

در فوتبال جهان بارها شاهد تغییر سرمربی با خواسته بازیکنان بوده ایم اما هیچوقت بازیکنان این موضوع را علنی نکرده اند. سردار آزمون می گوید صحبت های درون خانواده ای تیم ملی را باید خودمان در تیم ملی حل کنیم اما خودش به شکلی عجیب این مسائل را به بیرون از تیم ملی کشیده است.

کاری که سردار آزمون کرد، یعنی علنی کردن اختلاف نظرها و معرفی خود به عنوان بزرگ تر تیم ملی نه تنها باعث هرج و مرج بسیار بیشتر شد بلکه اثرات مخرب بلند مدت زیادی دارد.

تا جام جهانی و حین برگزاری آن ری اکشن های سردار آزمون، مهدی طارمی، علیرضا جهانبخش و دیگر بازیکنان زیر ذره بین قرار گرفته است. یک اعتراض یا بحث ساده بازیکنان با یکدیگر می تواند جنجالی بزرگ برای تیم ملی راه بیاندازد.

دقیقا به خاطر همان بحث هایی که سردار آزمون می گوید باید در خانواده بماند اما خودش آنها را علنی کرده است.

و دقیقا وقتی که منافع شخصی جای منافع ملی را می گیرد!

مدیر و مسئول و سرپرست تیم ملی برای چه حقوق می گیرند؟

سردار آزمون با هماهنگی کدام مسئول تیم ملی یا فدراسیون در تلویزیون حاضر می شود و آن حرف ها را می زند؟

کدام بازیکن حرفه ای در سطح کشوری که به جام جهانی راه یافته چنین جنجالی با حضور در برنامه زنده راه می اندازد؟ کدام فدراسیون یا مسئول تیم ملی به ملی پوش اجازه می دهد بلافاصله بعد از برکناری سرمربی تیم ملی در تلویزیون حاضر شود و بگوید نامردی کردید؟

پرسش اینکه آیا سردار آزمون چنین چیزی را نمی داند؟ سالها در اروپا بازی کرده و امسال هم در یکی از ۵ لیگ معتبر اروپایی توپ می زند. بایدها و نبایدهای مصاحبه را نمی داند؟

بعید می دانیم که سردار آزمون اینها را نداند اما وقتی که عرصه برایش فراهم است، نه دیسیپلینی وجود دارد و نه بازخواستی می شود، چرا مطابق اهداف و خواسته اش رفتار نکند؟

تیم ملی ایران امروز بیش  از هرچیز به مدیریت قوی، نظم و آرامش نیاز دارد. نظم و آرامشی که فعلا با حضور اسکوچیچ در تیم ملی و این رفتارهای برخی ملی پوشان از دست رفته است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری