امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

سوروس: آمریکا ممکن است به یک رژیم سرکوبگر تبدیل شود

کد خبر: 52765
زمان انتشار: ۲۲ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۵ بعد از ظهر -
54 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:«جورج سوروس» میلیاردر و و چهره سرشناس آمریکایی در مقاله‌ای برای روزنامه آلمانی “دی ولت” پیش‌بینی کرد که آمریکا به دلیل دشمنان داخلی احتمالا به یک رژیم سرکوبگر تبدیل می‌شود. رئیس بنیاد سوروس خطر اصلی برای آمریکا را نه روسیه و چین بلکه دشمنان داخلی دانست.
به گفته سوروس، از زمان تاسیس آمریکا در سال ۱۷۷۶، این کشور به عنوان یک دموکراسی نوظهور شناخته شده است، اما اکنون با گذشت بیش از دو سده از آن زمان، رای دیوان عالی ایالات‌متحده نظام سیاسی آن را در معرض تهدید قرار داده است.
اشاره سوروس به رای دیوان عالی آمریکا مبنی بر برگرداندن قانون “رو در برابر وید” است که از سال ۱۹۷۳ به زنان اجازه سقط جنین قانونی را می داد.
این تاجر آمریکایی در ادامه اظهاراتش خواستار هوشیاری نسبت به راست‌گرایان افراطی شد و تاکید کرد دادگاه عالی آمریکا و حزب جمهوری خواه حامی «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین آمریکا زیر سلطه بنیادگرایان قرار دارد. .
وی در پایان تنها راه مقابله با محدود کردن اقدام های افراطی دیوان عالی آمریکا را رای مخالف دادن به جمهوری خواهان در انتخابات دانست.
انتخابات میان دوره ای آمریکا در نوامبر سالجاری (آبان) میلادی برگزار خواهد شد و با توجه به عملکرد «جو بایدن» رئیس جمهوری آمریکا در مقابله با نرخ تورم بی‌سابقه و انتقادات شدید رهبران حزب جمهوری خواه، کارشناسان معتقد هستند انتخابات پیش رو آزمون دشواری برای حزب دموکرات خواهد بود.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری