امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

عارف: هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند

کد خبر: 52962
زمان انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۶ قبل از ظهر -
84 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
رئیس بنیاد امید ایرانیان با هشدار نسبت به به حاشیه رفتن نخبگان و با بیان اینکه نمی‌توان صحبت از وفاق و همدلی کرد اما به دنبال اعمال محدودیت و برخوردهای امنیتی با فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بود، مسئولان کشور بهد خصوص نهادهایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را به انجام‌ ماموریت های خود در چارچوب قانون توصیه کرد و گفت: وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می‌شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا عارف در نشست مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان که به صورت مجازی برگزار شد، با تبریک اعیاد قربان و غدیر بر لزوم پند آموزی از آموزه های اخلاقی وقایع و رویدادهای صدر اسلام تاکید کرد و با بیان اینکه یکی از  رسالت های بنیاد امید ایرانیان تلاش برای حاکمیت اخلاق در جامعه است، گفت: ما در بنیاد امید ایرانیان به دنبال توانمندسازی نیروی انسانی کارآمد هستیم و از ظرفیت های کل کشور  که در استان ها متبلور است نباید غافل باشیم.  توجه به فرهنگ غنی و متنوع کشور، بهره‌گیری از ظرفیت های ویژه هر استان و تشکیل اتاق فکر ملی  از سیاست ها و ماموریت‌های جدی بنیاد امید ایرانیان است.
وی بر لزوم تعامل و همکاری با دیگر نهادهای مدنی تاکید کرد و گفت : توجه به تاثیر گذاری  نهادهای مدنی مانند بنیاد امید به عنوان یک نهاد راهبردی در موفقیت هایی که در  انتخاب های گذشته برای جریان اصلاحات به دست آمد می تواند  به نقش و اثر بخشی  نهادهای مدنی در تحولات جامعه پی برد.
عارف با بیان اینکه به دنبال فراگیر سازی فعالیت های بنیاد امید ایرانیان  و استفاده از ظرفیت همه استانها هستیم، بر لزوم توجه به موضوع  آموزش فراگیر  نیروی انسانی بویژه نسل جوان تاکید کرد و اظهار داشت: در تلاش هستیم  با برنامه ریزی منسجم به سمت گسترش ابعاد فعالیت و کارکردهای بنیاد امید ایرانیان  گام برداریم و از ظرفیت نسل جوان و نخبگان و استعدادهای همه ی استان ها استفاده کنیم .
وی اظهار امیدواری کرد: با ایجاد موازنه در سطوح مختلف فعالیت ها بتوانیم هم در بعد شناسایی ظرفیت های مدیران، دانش آموختگان و نهادهای مدنی و هم در بعد تربیت و آموزش فراگیر گامهای هدفمندی برداریم.
رئیس بنیاد امید ایرانیان در بخش دیگری از سخنان خود بر لزوم همدلی و وحدت بین اقشار مختلف مردم و حاکمیت تاکید کرد و گفت: زمانی که صحبت از همدلی و وفاق در جامعه می شود حاکمیت در این خصوص نقش برجسته ای دارد نمی توان صحبت از  وفاق و همدلی کرد اما به دنبال اعمال محدودیت و برخوردهای امنیتی با فعالان مدنی، صنفی و سیاسی بود .
وی با اظهار تاسف از به حاشیه رفتن نخبگان، خاطر نشان کرد:  وقتی نخبگان به حاشیه بروند ضعف در مدیریت اجرایی آشکار می شود و هزینه ضعف در مدیریت اجرایی را نباید مردم و فعالان مدنی و سیاسی بپردازند.
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام  مسئولان کشور بخصوص نهادهایی که باید مدافع امنیت کشور باشند را  به انجام‌ ماموریت های خود در چارچوب  قانون توصیه کرد و  گفت: امنیت ملی با برخوردهای امنیتی و قهرآمیز با شهروندان  تقویت نمی شود بلکه حفظ و تقویت سرمایه های کشور و استفاده از همه ظرفیت ها و میدان دادن به نخبگان و دلسوزان کشور راه ارتقا امنیت ملی است.
در این نشست جعفر توفیقی رئیس هیات مدیره بنیاد امید ایرانیان، عبدالرحیم کرکه آبادی مدیرعامل بنیاد امید ایرانیان درباره برنامه های پیش رو این بنیاد به اظهار نظر پرداختند و مدیران شعب استانی بنیاد امید ایرانیان نیز گزارشی از فعالیت های خود ارائه کردند.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری