امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

لفاظی‌ لاپید علیه ایران در دیدار با بایدن

کد خبر: 53006
زمان انتشار: ۲۳ تیر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۰ بعد از ظهر -
53 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:منابع عبری گزارش کردند که «جو بایدن» رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا با «یائیر لاپید» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در قدس دیدار دو نفری برگزار کردند و انتظار می‌رود متن کامل «اعلامیه بیت‌المقدس» را منتشر کنند تا طبق آن ضمن تأکید بر حمایت مستحکم ایالات متحده از رژیم صهیونیستی، اقداماتی را نیز علیه فعالیت هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران، اعلام کردند.
طبق گزارش‌ رسانه‌ها، بایدن پس از دیدار با لاپید تصریح کرد: «ما درباره اهمیت ادغام کامل اسرائیل در منطقه گفت‌وگو کردیم. من فکر می‌کنم طیف وسیعی از مردم آمریکا نه فقط اعضای دولت من، کاملاً به امنیت اسرائیل متعهد هستند».
از طرف دیگر، لاپید نیز پس از این گفت‌وگو تصریح کرد: «ما برای ایجاد یک ائتلاف میانه‌رو در تلاش هستیم».
وی بار دیگر لفاظی‌ها علیه برنامه هسته‌ای ایران را تکرار کرد و گفت: «هیچ ایران هسته‌ای وجود نخواهد داشت زیرا نه تنها تهدیدی برای اسرائیل است بلکه برای کل جهان نیز تهدید محسوب می‌شود».
نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از ایالات متحده برای تداوم حمایت گسترده به منظور تعمیق و گسترش توافقات «آبراهام» قدردانی کرد.
لاپید همچنین به سفر آتی بایدن به عربستان سعودی اشاره کرد و گفت: «سفر رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا به عربستان سعودی برای اسرائیل حائز اهمیت است».
این دیدار در حالی صورت گرفته است که پیش از این، رسانه‌های صهیونیستی گزارش داده‌اند رئیس‌جمهور آمریکا و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی سندی به نام «اعلانیه بیت‌المقدس» امضا خواهند کرد.
طبق این گزارش، این سند به تشریح روابط راهبردی میان تل‌آویو و واشنگتن طی سال‌های آینده خواهد پرداخت و حاوی بندهایی علیه ایران خواهد بود.
گزارش‌ها حاکی از آن است که رئیس‌جمهور ایالات متحده و نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تا ساعاتی دیگر کنفرانس خبری مشترکی را برگزار خواهند کرد.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری