امروز شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

استقبال محمد بن سلمان از جو بایدن+ فیلم

کد خبر: 53320
زمان انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۰:۲۸ بعد از ظهر -
46 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، جو بایدن که دقایقی قبل وارد فرودگاه جده عربستان شده بود، در کاخ السلام در جده مورد استقبال محمد بن سلمان ولیعهد سعودی قرار گرفت.
بایدن قرار است دیداری جنجالی با «محمد بن سلمان»، ولیعهد عربستان سعودی داشته باشد. این دیدار از آن جهت جنجالی شده که بایدن وعده داده بود عربستان را به دلیل نقشی که بن‌سلمان در قتل جمال خاشقچی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی داشت به دولت مطرود تبدیل کند.
پیش از این «خدیجه چنگیز»، نامزد جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار مقتول سعودی در گفتگو با آسوشیتدپرس، تصمیم «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا برای سفر به عربستان سعودی را «دلخراش» توصیف کرده و گفته بود که بایدن با این تصمیمش از تعهد خود مبنی بر اولویت دادن به حقوق بشر عقب‌نشینی کرده است.
چنگیز در گفتگوی خود در استانبول یک روز قبل از سفر بایدن به عربستان سعودی گفت که بایدن باید عربستان را تحت فشار قرار دهد و پاسخ‌های بیشتری را از مقامات سعودی درباره اتفاقاتی که برای جسد خاشقجی رخ داده است، جویا شود.
نامزد خاشقجی همچنین در مورد تصمیم بایدن برای تقویت روابط دیپلماتیک با عربستان سعودی گفت: بایدن با قرار دادن نفت و مصلحت بر اصول و ارزش‌ها، اقتدار اخلاقی خود را از دست داد. رئیس جمهور آمریکا در حال حاضر به جای متفاوت بودن دیکتاتورهای منطقه را در آغوش می‌گیرد و این برای من بسیار ناامید کننده است.
خاشقجی در زمان قتل، مقیم آمریکا و ستون نویس واشنگتن پست بود که مقالاتی در انتقاد از سرکوب گسترده ولیعهد عربستان علیه فعالان عربستانی می‌نوشت. او پیش از این در دولت سعودی سمت‌هایی داشت، اما وقتی که ولیعهد جوان عربستان در پایتخت کشورهای غربی به دلیل اقداماتش در داخل عربستان مورد تمجید قرار می‌گرفت، خاشقجی به منتقد او تبدیل شده بود.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری