امروز شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

میشائیل بالاک: باشگاه‌های آلمانی جدیت لازم برای متوقف کردن بایرن مونیخ را ندارند

کد خبر: 53183
زمان انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۰۸:۳۴ قبل از ظهر -
55 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:بایرن مونیخ فصل گذشته دهمین قهرمانی متوالی خود در بوندسلیگا را جشن گرفت. هر چند که این اتفاقی شیرین برای باواریایی‌ها است اما زنگ خطر را برای دیگر باشگاه‌های آلمانی به صدا در آورد.طرفداری | حال با تقویت شدن بروسیا دورتموند و وضعیت خوبی که لایپزیش و بایرلورکوزن دارند، بسیاری این انتظار را دارند که فصل آینده قهرمانی جز بایرن در بوندسلیگا ببیند. اما میشائیل بالاک که از فصل آینده به عنوان کارشناس تلویزیونی در آلمان کار خود را آغاز خواهد کرد، نظری متفاوت دارد و اعتقاد دارد فصل آینده نیز، بایرن مونیخ قهرمان بوندسلیگا خواهد شد و از دیگر باشگاه‌ها به دلیل آنکه جدیت لازم در رقابت با بایرن را ندارند، انتقاد می‌کند. بالاک در مصاحبه با اشپورت آینس در مورد قهرمان فصل آینده بوندسلیگا، گفت:

بایرن مونیخ همچنان قدرتمند‌ترین تیم لیگ است. آن‌ها با تجربه و ذهنیتی که دارند، قهرمان می‌شوند. اما باشگاه‌های دیگر در تعیین هدف خود مشکل دارند و جدیت لازم برای چنین اهداف بزرگی را ندارند. سایر باشگاه‌ها ترجیح می‌دهند که بیش‌تر محافظه کار باشند.

 بالاک اعتقاد دارد که دیگر باشگاه‌ها بوندسلیگا حاضر نیستند که ریسک مالی رقابت با بایرن مونیخ را بپذیرند تا اگر قهرمان نشود، مبادا تمام هزینه‌هایی که کردند بدون ثمر باشد. بالاک در این‌باره، گفت:

 تنها اراده داشتن کافی نیست. چه کسی ریسک مالی چنین چیزی را می‌پذیرد حتی اگر بایرن را زیر فشار قرار دهد؟ چه کسی حاضر است این فشار را تحمل کند و با ریسک شکست خوردن در این رقابت کنار بیاید؟ من کسی را در این سطح نمی‌بینم.

بیش‌تر بخوانید:

 بالاک در ادامه از بروسیا دورتموند انتقاد می‌کند و اعتقاد دارد که بازیکنان جوان این تیم هنوز برای رقابت با بایرن آماده نیستند. بالاک در این‌باره، گفت:

 دورتموند بازیکنان جوانی را به خدمت می‌گیرد که هنوز از نظر ذهنی و شخصیتی به طور کامل رشد نکرده‌اند. بسیاری از آن‌ها به جز جود بلینگام از نظر ذهنی هنوز مانند یک استعداد هستند تا یک بازیکن برتر و گام بعدی را بر نداشته‌اند. به همین دلیل گاهی آن‌ها مقابل هرتابرلین یا بوخوم و بایرن مونیخ شکست می‌خورند. بایرن در ۸۰ درصد از فصل بهترین عملکرد خود را به نمایش نمی‌گذارد اما قهرمان می‌شود. در طرف دیگر، دورتموند باید آماده باشد تا در هر بازی، بهترین فرم خود را داشته باشد.

 پس از آنکه بایرن مونیخ موفق به کسب دهمین قهرمانی متوالی خود در بوندسلیگا برسد، زمزمه‌هایی در مورد تغییر فرمت بوندسلیگا و تعیین قهرمان با بازی‌های پلی آف به وجود آمدند و دوناتا هاپفن رئیس سازمان لیگ آلمان (DFL) نیز چنین چیزی را رد نکرد. حال بالاک نیز ایده پلی آف در بوندسلیگا را جالب می‌داند و اعتقاد دارد باید در راستای بهبود جذابیت بوندسلیگا، کاری انجام شود. بالاک در این‌باره، گفت:

 من فکر می‌کنم که پلی آف باعث هیجان انگیز‌تر شدن لیگ می‌شود. نمونه آن را می‌توانیم در آمریکا ببینیم. در این شرایط برای من منطقی است که به جذاب‌تر کردن لیگ فکر کنیم.

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری