امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

پیش‌بینی بورس برای فردا شنبه ۲۵ تیر ۱۴۰۱

کد خبر: 53311
زمان انتشار: ۲۴ تیر ۱۴۰۱ - ۲۱:۰۰ بعد از ظهر -
78 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:

به گزارش گروه اقتصادی یکتا، شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت افت کمتر از یک درصدی را تجربه کرد و به محدوده یک میلیون و ۴۹۰ هزار واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز با کاهش ۲.۷ درصدی به تراز ۴۰۷ هزار و ۱۲ واحد رسید. از سوی دیگر شاخص کل فرابورس کاهش ۱.۶ درصدی را تجربه کرد.
در هفته اخیر شاخص کل وارد محدوده یک میلیون و ۴۰۰ هزار واحدی داشت و سهامداران از ترس ریزش و افت بیشتر دست به فروش سهام خود زدند.
از سوی دیگر روز سه‌شنبه علی بهادری جهرمی در آغاز نشست خبری هفتگی خود سخنانی در خصوص بازار سرمایه گفت و عقیده داشت که شاخص کل بورس از زمان آغاز دولت سیزدهم ۱۰ درصد رشد داشته است که به معنای بورس با ثبات است.
این مسوول در ادامه اظهار کرد که دولت نگاه قلکی به بورس ندارد. از جمله سیاست‌های جدی دولت این است که با پیگیری‌های صورت گرفته سود سهامداران پرداخت شد. بیش از ۴ هزار میلیارد ریال توزیع سود صورت گرفته است. فعالان بورسی نسبت به این صحبت‌های سخنگوی دولت واکنش نشان دادند و گفتند که شاخص کل بورس قلابی است.

پیش‌بینی بورس شنبه
فردین آقابزرگی، کارشناس بازار سرمایه به تجارت‌نیوز گفت: با توجه به روند بازار طی هفته اخیر افت زیادی داشت. انتشار صورت مالی و مجامع شرکت‌ها باعث می‌شود بازاری آرام داشته باشیم اما پیش‌بینی هیجان فروش امکان‌پذیر نیست. همانند اردبیشهت و خرداد سال ۱۳۹۹ ورود پول حقیقی داشتیم و به مروز زمان ثابت شد که این ورود پول اشتباه بوده است. در حال نیز خروج پول حقیقی به منزله تصمیم صحیح نیست چون ارزش ذاتی و معاملاتی در سطح ارزندگی قرار دارند.
کارشناسان عقیده دارند که بورس در هفته آینده روند متعادل روبه پایینی را تجربه می‌کند. یعنی ممکن است شاخص در برخی از رزوها کمی رشد کند و در برخی دیگر از روزها نزولی می‌شود. اما به طور کلی روند نزولی و زیان‌آور است.
تجارت نیوزSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری