امروز دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

شیطنت شبکه سعودی "العربیه" در پوشش دهی کنفرانس خبری بایدن

کد خبر: 53452
زمان انتشار: ۲۵ تیر ۱۴۰۱ - ۱۰:۳۴ قبل از ظهر -
87 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
شبکه سعودی العربیه در تلاش برای منحرف کردن افکار عمومی بخشی از اظهارات رئیس جمهوری آمریکا در انتقاد از ولیعهد عربستان در پرونده قتل روزنامه نگار سعودی را تحریف کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از عربی۲۱، شبکه سعودی العربیه در اقدامی شیطنت‌آمیز اقدام به تحریف اظهارات جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا درباره گفت وگوی وی با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی درباره پرونده حقوق بشری ریاض و مسئولیت حاکم دوفاکتوی عربستان در قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد سعودی کرد.
بایدن پس از دیدار با مقامات سعودی و در رأس آنها ملک سلمان، پادشاه عربستان و ولیعهدش در یک کنفرانس مطبوعاتی در جده صحبت کرد و در آن به جزئیات گفت‌وگوهای خود با این مقامات به ویژه پرونده حقوق بشر ریاض پرداخت.
العربیه با انتشار متن کنفرانس مطبوعاتی بایدن، جمله‌ای را به وی نسبت داده است که توسط او بیان نشده است.
این شبکه به نقل از بایدن گزارش داد: “هر گونه انتقاد از دولت عربستان در یک کشور خارجی برای من نقض حقوق بشر است.”
العربیه همچنین در پخش مستقیم اظهارات بایدن در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره پرونده قتل خاشقجی و دست داشتن بن سلمان در آن را قطع کرد.
بایدن در این کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرد که به ولیعهد سعودی گفته است او را مسئول قتل خاشقجی می‌داند و بن سلمان نیز دست داشتن در این قتل را رد و تاکید کرد که عاملان آن را مجازات کرده است.
طبق این گزارش، بایدن در دیدار با مقامات سعودی با ملک سلمان دست داد اما مشتش را به مشت بن سلمان زد.
بایدن پس از دیدار با بن سلمان به خبرنگاران گفت: در رابطه با قتل خاشقجی، من پرونده را در اوج جلسه مطرح کردم و کاملا روشن و واضح نظرم را در مورد آن را بیان کردم.
وی افزود: در صحبت درباره آن کاملا صریح بودم. خیلی واضح حرفم را بیان کردم. من خیلی واضح گفتم، زیرا سکوت در مورد یک موضوع حقوق بشری چیزی است که با طبیعت ما مغایرت دارد.
 انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری