امروز یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

به‌روزرسانی؛ بازی‌های کشورهای اسلامی| بانوی تیر و کمان ایران طلایی شد/ بانوی کاتارو فینالیست شد

کد خبر: 65313
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۸:۰۰ بعد از ظهر -
33 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:رقابت‌های نمایندگان کاروان اعزامی ورزش ایران به بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۲۱ در قونیه ترکیه، امروز نیز در رشته‌های مختلف ادامه می‌یابد.

به گزارش طرفداری، مسابقات بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی، امروز (پنجشنبه) در رشته تیراندازی با کمان پیگیری شد.

برای دریافت جدید ترین برنامه بدنسازی کلیک کنید ( کاملا رایگان ) آلفابلاگ

تیروکمان؛ بانوی ایرانی طلایی شد

در آخرین روز مسابقات تیراندازی با کمان کشورهای اسلامی در قونیه دو نماینده کشورمان در فینال به مصاف رقبای خود رفتند.

محمدصالح پالیزبان در فینال مسابقات کامپوند کشورهای اسلامی به مصاف نماینده مالزی رفت و با نتیجه ۱۴۸ بر ۱۳۷ شکست خورد و به مدال نقره رسید.

 

گیسا بایبوردی هم در فینال مسابقات کامپوند کشورهای اسلامی به مصاف نماینده ترکیه رفت و با نتیجه ۱۴۶ بر ۱۴۲ به پیروزی رسید و صاحب مدال طلا شد.

بایبوردی در مسابقات میکس نیز روز گذشته به همراه امیر کاظم پور به مدال نقره دست یافته بود.

در مسابقات بخش کامپوند گیسا بایبوردی قهرمان و یشیم بوستان از ترکیه نایب قهرمان شد، کماندار ترکیه هم عنوان سوم را کسب کرد.

کاراته؛ کاتا تیمی ایران در انتظار مدال برنز

دومین روز از مسابقات کاراته بازی های کشورهای اسلامی امروز در قونیه پیگیری شد.

فاطمه صادقی نماینده کاتا انفرادی بانوان کشورمان به فینال بازی های همبستگی کشور های اسلامی راه یافت.

صادقی پس از اجرای دو کاتا و قرار گیری در جایگاه اول گروه خود به فینال پنجمین دوره بازی های همبستگی کشور های اسلامی صعود کرد.

وی در دور اول با کسب امتیاز ۲۵.۱۴ به عنوان صدر نشین گروه یک معرفی شد و پس از صادقی نیز مراکش، الجزایر، کویت قرقیزستان، ترکمنستان و کامرون قرار گرفتند.

READ  صادق درودگر: ممنوعیت حضور بازیکنان خارجی تصمیم یک شبه نبوده / فیلم

صادقی در دور دوم نیز با کسب امتیاز ۲۴.۸۰ در جایگاه اول گروه خود قرار گرفت تا فینالیست کاتا انفرادی بانوان شود و پس از وی مراکش و الجزایر و کویت نیست در رده های بعدی قرار گرفتند.

نماینده کاتا انفرادی کشورمان عصر امروز در مقابل دلیرا بوزان از ترکیه قرار خواهد گرفت تا در صورت پیروزی صاحب نشان طلا این دوره از مسابقات شود.

 

رزیتا علیپور نماینده وزن منهای ۶۱ مقابل زولخومر از ازبکستان قرار گرفت. در این مبارزه پایاپای در حالی که نتیجه تا ثانیه های پایانی ۲بر۲ بود سرانجام با امتیاز ۳بر۲ به نفع کاراته کای ازبکی تمام شد.

مبینا حیدری در مسابقه اول خود در مقابل دیوپ بینتا از سنگال موفق شد با نتیجه ۲ بر یک به پیروزی برسد و در دومین دیدار خود نیز مکائو کریما از الجزایر را یک صفر پشت سر گذاشت و راهی دیدار نیمه نهایی شد.

نماینده وزن ۶۸- کشورمان در مسابقه نیمه نهایی خود مقابل ادا التمور از ترکیه قرار گرقت و در نهایت با نتیجه ۸ بر ۳ به پیروزی رسید تا راهی فینال این مسابقات شود. وی عصر امروز برای کسب نشان طلا به رقابت خواهد پرداخت. 

لیلا برجعلی در وزن ۶۸+ کیلوگرم حریف قزاقستانی خود را با نتیجه ۴ بر صفر شکست داد و به مرحله بعد صعود کرد.

وی برابر حریف آذربایجانی خود به تساوی ۴-۴ رسید و طبق رأی داوران برنده این مسابقه اعلام شد و به دور نیمه‌نهایی راه یافت.

برجعلی در نیمه نهایی مقابل حریف ترکیه‌ای خود به میدان رفت که با نتیجه ۷ بر ۶ شکست خورد و برای کسب مدال برنز به دیدار رده‌بندی رفت.

READ  الیور کان: منتظر اولین روز تمرین با روبرت لواندوفسکی هستیم؛ پنجره نقل و انتقالات هنوز باز است

ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر نمایندگان کاتا تیمی آقایان کشورمان هم به دیدار رده بندی بازی های کشور های اسلامی راه یافتند.

ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد فرازمهر نمایندگان کاتا تیمی آقایان کشورمان پس از اجرای  دور اول مسابقات در رده چهارم و در دور دوم مسابقات نیز در جایگاه سوم قرار گرفتند تا راهی دیدار رده بندی مسابقات شوند و شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان کنند.

 

مهدی خدابخشی نماینده وزن منهای۸۴ کیلو گرم در مبارزه نخست توانست به رغم تساوی ۲ بر۲ به دلیل کسب امتیاز فنی اول برنده شود و به دور بعد راه یابد.در این وزن ۲۱ کاراته کا حضور دارند.

مجید نیکوهمت نماینده وزن مثبت ۸۴  کاراته کشورمان در دور نخست مقابل قربانعلی آسمان از کشور آذربایجان قرار گرفت.وی در این مبارزه ۲ بر صفر نتیجه را به حریف خود واگذار کرد.در این وزن ۱۶ کاراته کا از کشورهای مختلف جهان حضور دارند.

 

نمایندگان کاتا تیمی ایران در دور اول با کسب امتیاز ۲۳.۴۰ پشت سر تیم های کویت، مراکش و اندونزی قرار گرفت و به مرحله بعدی راه یافت. در دور دوم نیز با کسب امتیاز ۲۳.۶۰ در جایگاه سوم بعد از کشور های کویت و مراکش ایستاد تا راهی دیدار رده بندی شود.

تیم ایران عصر امروز در مقابل تیم الجزایر شانس خود را برای کسب مدال برنز امتحان می کند و تیم های کویت و ترکیه نیز راهی فینال این مسابقات شدند.

پنجمین دوره بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی به میزبانی قونیه ترکیه از ۱۸ مرداد آغاز و تا ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت. رقابت های کاراته نیز از روز گذشته چهارشنبه ۲۶ مرداد آغاز و تا امروز (پنج شنبه ۲۷ مرداد ۱۴۰۱) با حضور ۲۲۹ ورزشکار از ۳۰ کشور پیگیری خواهد شد.

READ  باج گیری ایجنت سابق از روبرت لواندوفسکی

این خبر به‌روزرسانی می‌شود…Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری