امروز یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

تقدیر امیرعبداللهیان از نقش عمان در جریان مذاکرات

کد خبر: 65306
زمان انتشار: ۲۷ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۲۸ بعد از ظهر -
28 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
وزیر امور خارجه کشورمان و وزیر امور خارجه عمان تلفنی گفت‌وگو کردند.

به گزارش ایسنا،  حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه کشورمان و بدر البوسعیدی وزیر امور خارجه سلطنت عمان امروز در مورد مهم ترین موضوعات در دستور کار دوجانبه و همچنین برخی مسائل مورد اهتمام مشترک در عرصه منطقه ای و بین المللی به صورت تلفنی گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.
همچنین طرفین در این گفت‌وگو آخرین مباحث مطروحه در خصوص مذاکرات وین را مورد ارزیابی قرار دادند.
امیرعبداللهیان در این گفت‌وگو، به نقش سازنده عمان در جریان مذاکرات برای لغو تحریم ها علیه ایران اشاره و از تلاش‌های این کشور برای نزدیک کردن دیدگاه های طرفه‌ای مختلف مذاکرات قدردانی کرد.
وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با اشاره به بازداشت یکی از حجاج ایرانی در جریان مناسک حج امسال توسط پلیس عربستان سعودی، بر ضرورت آزادی هر چه سریعتر وی تأکید کرد.
وزیر امور خارجه عمان نیز در جریان این گفت‌وگو خاطر شان کرد: در چهارچوب مناسبات دوستانه دو کشور، پیگیری لازم را برای آزادی این زائر ایرانی به عمل می‌آورد.
بدر البوسعیدی ابراز امیدواری کرد که در همکاری مشترک همه طرف‌ها ، شاهد نتیجه رضایتبخش مذاکرات وین باشیم.
امیرعبداللهیان با اشاره به حسن نیت و جدیت ایران در رسیدن به توافقی خوب و پایدار افزود: پس از دریافت نظرات آمریکا، در صورت حصول اطمینان از انتفاع اقتصادی ایران از توافق و رعایت شدن خطوط قرمزمان، وارد مرحله جدیدی در وین خواهیم شد.
وزیر امور خارجه کشورمان تاکید کرد:تا در مورد همه چیز توافق نشود نمی توانیم با قطعیت از رسیدن به توافق خوب و پایدار سخن بگوییم.
انتهای پیام

READ  الزامات اجرای قانون هوای پاک با تأکید بر اعتبارات
برای دریافت جدید ترین برنامه بدنسازی کلیک کنید ( کاملا رایگان ) آلفابلاگSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری