امروز دوشنبه ۱۷ بهمن ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان
کود فسفر بالا برای برنج

تاثیر کود فسفر بالا برای برنج و پسته تا چه حد می باشد؟

کود فسفر برای پسته ، کود فسفر بالا برای برنج ، تاثیر کود فسفر بالا برای برنج و پسته تا چه حد می باشد؟
کد خبر: 82451
زمان انتشار: ۲۴ شهریور ۱۴۰۱ - ۰۰:۴۴ قبل از ظهر -
127 بازدید

تاثیر کود فسفر بالا برای برنج و پسته تا چه حد می باشد؟

همانگونه که مستحضر هستید کود فسفر بالا گرومور برای پسته بسیار مناسب است، چون کود فسفر بالا گرومور عاری از عناصر ریز مغذی، مقادیر بالای کلر، بور و همچنین سدیم است. انسانها برای ادامه زندگی و رفع نیازهای اساسی خود، نیاز به انرژی دارند و یکی از لازمه های زندگی بشری غذا است.
همانگونه که انسان برای سوخت و ساز به غذا و انرژی نیاز دارد، گیاهان و دیگر موجودات زنده نیز به غذا احتیاج دارند. نیاز گیاهان به خصوص پسته به کود فسفر بالا گرومور بسیار قابل اهمیت است، چون غنی از ریز مغذیها است و برای خاکهای مختلف مناسب و سازگار است.
همانگونه که ما جدا از مواد غذایی که می خوریم نیازمند مصرف ویتامی و پروتئین و دیگر مواد و املاح مدنی هستیم زمین کشاورزی هم در برخی موارد با مشکل کمبود مواد معدنی رو به رو می شود.استفاده ی پیش سر هم و بی رویه از زمین باعث می شود تا منابع ارزشمند آن روزی تمام شود و این موقع است که می بینیم محصولات زراعی ما رشد کافی ندارند.

تاثیر کود فسفر بالا برای برنج و پسته تا چه حد می باشد؟

راه حل ساده ای پیش روی ما قرار دارد که یکی از آنها کود فسفر بالا است که زمان مشخصی برای استفاده ی آن ذکر شده است و برای تهیه آن تنها کافیست به سایت آراد برندینگ مراجعه نمایید.
این ماده به گونه ای است که قابلیت ترکیب شدن با دیگر مواد را هم دارد و اگر به صورت ترکیبی مصرف شود تاثیر دو چندان دارد.
بهترین زمانی که برای آن اشاره شده است بین دو کشت می باشد که زمین مجال نفس کشیدن و بازسازی خود را دارد و زمانی که زمین زیر کشت قرار دارد هر چقدر هم که کود به آن بدهید صرف رشد محصولات می شوند و تاثیر آن چنانی ندارند.

کود فسفر بالا برای برنج

نکات مهم و اساسی برای تولید برنج مرغوب و با کیفیت به شرح زیر است که ابتدایی ترین مرحله برای کیفیت بهتر برنج، استفاده از کود فسفر و کود مایع بالا برای برنج است. به منظور اینکه در سطح کشت برنج هوا رسانی سطح خاک به شیوه مطلوب اجرا شود و کلیه باکتریها و قارچهای مضرر نیز از بین برود عمل شیاره برای فصول زمستان به هیچ عنوان فراموش نشود.
همانطور که می دانید وجود گیاهان هرز در بین محصولات سبب از بین رفتن قدرت باروری مطلوب محصول می شود از این رو لازم و ضروری است که بصورت متداول هر چند یکبار این عمل به درستی انجام شود.

کود فسفر بالا برای برنج

بصورت رایج و معمولی بسیاری از دانه هایی که پرورش دهندگان برای کود فسفر بالا برای برنج از آنها استعمال می نمایند اغلب پلاسیده و پوک هستند که همین دانه های پوسیده سبب منتقل شدن زیادی از بیماریها به ریشه های سالم گیاه برنج می شود پس حتما لازم است که حتی المقدور از بذرها و دانه های سالم برای رشد کیفیتی بهتر گیاه برنج استفاده نمایید.
همانطور که در مطالب بالا از فواید بی نظیر فسفر در رشد نهایی کیفیتی برنج بیان کردیم علائم کمبود آن هم در گیاه سبب خسران برای آن می شود پس بدین منظور لازم است که حتما این علائم و نشانه ها را جدی بگیرید و از یک کود فسفر طبیعی برای تولید بهتر برنج استفاده نمایید.

کود فسفر برای پسته

یکی از مزایایی که باعث گشته تا کود فسفر بالا پر استفاده گردد و همچنین برای پسته قابل اهمیت شود ترکیب پذیری خوب آن با هر نوع خاکی می باشد.
همانطور که گفته شده است و شما آگاهی لازم در مورد حیاتی بودن عنصر مهمی مثل فسفر به دست آوردید بهتر است برای اطلاعات بیشتر از مزایای این عنصر حیاتی نیز اطلاعات کافی به دست آورید و از آن بهره ببرید.

کود فسفر برای پسته

به طور معمول از کود فسفر برای پسته که به عنوان کود ریشه ای باشد را در فصل زمستان به درختان پسته می دهند و در فصل تابستان که موقع رشد گیاه است، از این نوع کودهای فسفر بالا استفاده نمی شود.
به طور کلی درخت پسته برای بازدهی بیشتر و محصول دهی بیشتر و با کیفیت نیازمند به عناصر حیاتی است که این عناصر موجب بهبود در کیفیت پسته شده و در برابر آفتها و بیماریها مقاوم تر شود.
همچنین با مصرف این نوع از کود آلی برای پسته و گیاهان دیگر موجب می گردد تا قدرت جذب عناصر مهم بیشتر شود و گیاه به عواملی همانند رطوبت، بافت، ساختار، عمیق بودن خاک آن، شوری خاک، انواع پایه، اندازه پخش شدگی افشان گیاه، دما و حرارت محیط اطراف، اندازه میوه دهی و گل دهی و یا حتی خطر ابتلا به برخی از بیماریها و آفتهای احتمالی اشاره کرد.

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری