امروز پنجشنبه ۱۷ آذر ۱۴۰۱
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

عبور نرم از مربیان ایرانی در جام جهانی؛ نکونام – تیم ملی هم منتفی شد

کد خبر: 98303
زمان انتشار: ۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰ بعد از ظهر -
16 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:حضور جواد نکونام در کادر فنی تیم ملی فوتبال کشورمان منتفی شد و به احتمال زیاد مربی ایرانی دیگری هم به کادر کی روش اضافه نمی شود.

به گزارش طرفداری، کارلوس کی روش که کمتر روی استفاده از مربیان ایرانی در تیم ملی فوتبال نظر دارد، قبلا از میان مربیان ایرانی تنها با مارکار آقاجانیان بلند مدت کار کرده بود و مربیان دیگر ایرانی در مقاطع کوتاهی کنار کی روش حضور داشتند.

حالا با انصراف جواد نکونام از حضور در کادر فنی تیم ملی، به نظر می رسد کادرفنی تیم ملی فوتبال کشورمان در جام جهانی عضو ایرانی ندارد. این در حالی است که در کادر فنی تیم ملی در دوران حضور اسکوچیچ مردانی مثل کریم باقری، وحید هاشمیان و… حضور داشتند.

اولین دستیار تیم ملی در جام جهانی ۱۹۷۸ اصغر شرفی بود که در این جام با داشتن ۳۶ سال سن دستیار حشمت مهاجرانی، سرمربی تیم ملی فوتبال در آن محسوب می شد. بعد از اصغر شرفی، در جام های دیگر، مردانی مثل ذوالفقارنسب در جام ۱۹۹۸ و حسین فرکی در سال ۲۰۰۶ دستیاران تیم ملی ایران در جام جهانی بودند.

تیم ملی فوتبال کشورمان در ۳ دوره اخیر جام جهانی با سرمربیگری کی روش به مصاف تیم های رقیب خود رفته و خواهد رفت، کی روش در ۲ دوره گذشته جام جهانی با تیم ملی فوتبال کشورمان صاحب یک برد، ۲ مساوی و ۳ باخت شده است، ۳ گل زده است و در این مدت ۶ گل دریافت کرده است.

 

بیشتر بخوانید:

نکونام: از کی روش تشکر می کنم اما وقتی فولاد مخالف است، نمی توانم مربی تیم ملی باشم

 Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری