امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

اروپایی ها امروز دنباله رو واشنگتن هستند

کد خبر: 116376
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۹:۲۹ بعد از ظهر -
39 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرگزاری مهر، علی اکبر ولایتی مشاور مقام معظم رهبری در امور بین‌الملل در گفتگو با المیادین تاکید کرد که ایران در قلب جبهه مقاومت و در کنار یمن، لبنان، سوریه و فلسطین است.
ولایتی با اشاره به اینکه در حوادث اخیر ایران، غربی ها دنبال بهانه بودند و این مسئله عادی نبود، واشنگتن و تل آویو به اندازه قوی نیستند که بتوانند طرح های خود را در ایران و علیه ملت این کشور پیاده کنند و ملت ایران اجازه چنین کاری را به این دو نخواهد داد.
مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل ادامه داد: در هفته های اخیر عناصر داعش به عراق و افغانستان منتقل شده اند تا ابزاری در دست آمریکایی ها باشد، آمریکایی ها می خواهند در موقعیتی باشند تا بتوانند ثروت های کشورهای دیگر را غارت کنند.
وی تصریح کرد: کشورهای اروپایی در گذشته سیاست مستقلی داشتند، ولی امروز تابع و دنباله رو واشنگتن هستند، غربی ها معتقدند که جهان تک قطبی است و ایالات متحده ابرقدرت آن است.
ولایتی گفت: ما همسایه عربستان هستیم و باید با هم زندگی کنیم، باید سفارت خانه در دو کشور برای حل و فصل بهتر اختلافات فعال باشند.
وی افزود: ما از کشور دوست و برادر عراق حمایت می کنیم و امیدواریم که نقش تاریخی خود را بار دیگر بازیابد، همچنین از لبنان نیز حمایت می کنیم و باید مرزهای دریایی این کشور با رژیم صهیونیستی دقیقا مشخص شود و تل آویو نیز باید از مرزهای دریایی لبنان عقب نشینی کند.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری