امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

امیرعبداللهیان: اگر سندی درمورد استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه کنند

کد خبر: 116488
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۰ بعد از ظهر -
34 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:

به گزارش خبرآنلاین، طرفین در این تماس تلفنی آخرین وضعیت روابط دوجانبه را مورد بررسی قرار دادند و بر اهمیت توسعه و تحکیم آن تاکید کردند.
امیرعبداللهیان با اشاره به حوادث اخیر اوکراین و ادعاهای مطرح‌شده از سوی برخی مقامات این کشور، مبنی بر اینکه از پهپادهای ایرانی که سال‌ها قبل به روسیه تحویل داده شده‌اند، در جنگ علیه اوکراین استفاده شده، اظهار کرد: ما قویاً مخالف جنگ و تسلیح هر یک از طرفین جنگ بوده و هستیم و به مقامات اوکراین گفته‌ایم چنانچه سندی در خصوص استفاده از پهپادهای ایرانی در جنگ اوکراین وجود دارد، ارائه کنند.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان خاطرنشان کرد: البته ما سال‌هاست که با روسیه همکاری دفاعی داریم، اما از جنگ علیه اوکراین حمایت نکردیم و هیچ‌یک از تسلیحات ایرانی را در اختیار روسیه برای استفاده در جنگ علیه اوکراین قرار نداده‌ایم.
وزیر امور خارجه در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به اقدام نادرست اخیر شورای وزیران اتحادیه اروپا در  ارتباط با ایران، ضمن تاکید بر اینکه این اقدام بر مبنای مجموعه‌ای از اطلاعات غلط صورت گرفت، اظهار کرد: من پیش‌تر به آقای بورل در این خصوص هشدار داده بودم و همکاران من هم‌اکنون در حال بررسی پاسخ متناسب و متقابل نسبت به این اقدام اتحادیه اروپا هستند. 
وزیر امور خارجه کرواسی نیز در این تماس، با تاکید بر مناسبات خوب حاکم بر روابط دو کشور، ضمن ابراز حمایت کرواسی از احیای برجام اظهار کرد که مواضع طرف ایرانی را به اطلاع همکاران خود در اتحادیه اروپا خواهد رساند.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری