امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

تصاویری از اقامتگاه‌های عجیب در جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر/ هواداران مثل ماهی در تنگ!

کد خبر: 116248
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۲ بعد از ظهر -
51 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
اقامت هواداران در مدت زمان برگزاری جام‌جهانی ۲۰۲۲ در کشور قطر یکی از مسائل بزرگی است که بارها با انتقاد مواجه شده و مسئولان این کشور کوچک خاورمیانه‌ای به‌دلیل این که توانایی استقبال از میلیون‌ها هواداری که وارد کشورشان می‌شود را ندارند، برای رفع کمبودها کارهای عجیبی کرده‌اند.
نشریه «سان» خبر داد، یک دهکده برای هواداران جام‌جهانی ۲۰۲۲ ساخته شده که اتاق‌هایش شبیه کانتینرهای حمل و نقل است و تقریباً شبی ۲۰۰ پوند هم برای مردم هزینه دارد.
محل‌های اسکان
بزرگ‌ترین رویداد فوتبال جهان ماه آینده در قطر آغاز خواهد شد، اما هوادارانی که برای اقامت در دهکده جام‌جهانی راهی این کشور می‌شوند خودشان را مثل ماهی در تنگ خواهند دید! از مدت‌ها قبل هم یکی از مسائل اصلی هواداران انگلیس و دیگر کشورها همین محل اسکان‌شان در قطر بوده است.
طبق گزارش‌هایی که منتشر شده، مقامات جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر اعلام کرده‌اند حدود ۳۰ هزار اتاق به اقامتگاه‌ها اضافه شده که فقط در یک ماه برگزاری مسابقات در دسترس عموم خواهد بود. البته این اقامتگاه‌ها همه‌شان کانتینر نیستند و آپارتمان، ویلا، هتل کشتی تفریحی، هتل و دهکده‌ها هم شامل آن می‌شوند.
اقامتگاه کانتینرها
با این حال «بلومبرگ» فاش کرد که مردم اگر بتوانند ترجیح می‌دهند در میان آبی‌ها و روی کشتی اسکان پیدا کنند، نه در دهکده رسمی طرفداران و آن کانتینرهای عجیب! وب‌سایت رسمی قطر ۲۰۲۲ این اقامتگاه‌ها را اینگونه توصیف کرده: «کلبه‌های دهکده هواداران به نام زعفران، انتخابی از اتاق خواب‌های دو نفره یا سوئیت‌های دو نفره را ارائه می‌دهد. امکانات موجود در هر کابین شامل چای و قهوه‌ساز، دو بطری آب در روز، یخچال، ملحفه و حوله حمام است. امکانات موجود در دهکده هم شامل تعداد فروشگاه غذا است که طیف وسیعی از غذاها را شامل می‌شود.»
در ادامه این توضیحات آمده است: «اقامتگاه در فاصله کمی با باشگاه تیراندازی، میدان بین‌المللی و ورزشگاه لوسیل قرار دارد. نزدیک‌ترین ایستگاه مترو به مهمانان فرصت می‌دهد تا مکان‌های گردشگری، سواحل قطر، دهکده فرهنگی، خلیج غربی، سوق واقف و مرکز دوحه را کشف کنند.»

شرایط سخت
هر فردی که به قطر می‌رود در صورتی که مایل به اقامت در این محل باشد باید برای هر شب اقامت ۱۸۳ پوند بدهد. با مرور تصاویر رایانه‌ای که برای تبلیغ اقامتگاه استفاده می‌شوند، اقامت سختی برای مهمانان پیش‌بینی می‌شود. عکس هوایی هم که نمای بهتری دارد بیانگر فضای تنگ این اقامتگاه است.
تصویری که ماه قبل ثبت شده به شکلی است که تصور می‌شود این اقامتگاه‌ها کانتینرهای حمل و نقل هستند. بلومبرگ در مقاله‌ای در این باره نوشته «اگر مایل هستید شانسی برای ماجراجویی داشته باشید به این اقامتگاه بروید» و در ادامه نسبت به اقامت در آن هشدار می‌دهد.

میزبانی قطر
کشور قطر در ماه آینده باید پذیرای حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار بازدیدکننده باشد و با ساخت این اقامتگاه حداقل ۳۰ هزار اتاق دیگر موجود است. یاسر الجمال مدیرکل کمیته عالی تحویل و میراث قطر می‌گوید: «تقاضای زیادی برای اقامت به خصوص در مرحله گروهی وجود دارد. ما در طول تورنمنت حدود ۲ میلیون شب اتاق فروخته‌ایم و خوشحالم اعلام کنم ۳۰ هزار اتاق دیگر به پلتفرم اضافه شده است. این معادل حدود یک میلیون شب اتاق برای بلیت‌های لحظه آخری خواهد بود.»
جام جهانی ۲۰۲۲ قطر از بیستم نوامبر ۲۰۲۲ (۲۹ آبان ۱۴۰۱) با دیدار بین تیم‌های قطر میزبان مسابقات و اکوادور در ورزشگاه البیت آغاز خواهد شد. هجدهم دسامبر ۲۰۲۲ (۲۷ آذر ۱۴۰۱) هم دیدار فینال در ورزشگاه لوسیل برگزار می‌شود.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری