امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

حماس: از دولت و تمامیت ارضی سوریه حمایت می کنیم/ روابط با دمشق را از سرمی گیریم

کد خبر: 116385
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷ بعد از ظهر -
36 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:

به نقل از خبرگزاری دولتی سوریه “سانا”، خلیل الحیه عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی حماس اظهار داشت: صفحات تاثیر گذار گذشته را ورق می زنیم و هرگونه اقدام فردی اشتباه است و مورد تأیید رهبری جنبش نیست. ما برای فراموش کردن گذشته و حرکت به سمت آینده توافق کرده ایم.
وی گفت: محور مقاومت شکست ناپذیر است و روح مقاومت امروز در سرزمین سوریه تجدید شده است و ما از این سرزمین به رژیم اشغالگر می‌گوییم تمام نقشه‌های آن و آمریکا را که مسئله فلسطین را هدف قرار می‌دهد، شکست خواهیم داد.
الحیه تاکید کرد: دیدار ما با بشار اسد روز باشکوهی است و از آن به بعد، حضور خود را در سوریه از سر خواهیم گرفت و با آن در حمایت از مردم خود و ثبات سوریه همکاری خواهیم کرد. ما به رئیس جمهور سوریه اطمینان دادیم که ما با سوریه، تمامیت ارضی آن و دولت آن هستیم و با هرگونه تجاوزی که این کشور را هدف قرار دهد، مخالفیم.
الحیه ادامه داد: ما به هر اقدام یکجانبه‌ای که توسط رهبری حماس تایید نشده بود پایان می‌دهیم و با بشاراسد توافق کردیم که صفحه گذشته را ورق بزنیم و با اتفاق آرا روابط خود را با سوریه عزیز ازسر بگیریم. ما موضوع فراهم کردن مقدمات باقی ماندن حماس در سوریه را با برادران سوری پیگیری خواهیم کرد.
وی همچنین افزود: ما تصمیم خود را برای ازسرگیری روابط با سوریه به کشورهایی که با آنها در ارتباط هستیم اطلاع دادیم و در نهایت این تصمیم به تنهایی توسط حماس اتخاذ شد.ارتباط با سوریه به محور مقاومت و به همه معتقدان به مقاومت نیرو می‌بخشد.
الحیه تصریح کرد: ما شاهد هیچ اعتراضی از سوی هیچ کشوری که این تصمیم را به آنها اطلاع داده بودیم از جمله ترکیه و قطر نبودیم. من به نمایندگی از رهبری جنبش حماس به سوریه آمدم و این رهبری جنبش بود که تصمیم گرفت روابط با دمشق را بازسر بگیرد و ما آرزوی صلح و ثبات کامل برای سوریه داریم؛ چراکه سوریه عزیز و قوی به معنای قوی و عزتمند بودن ملت ماست.
وی همچنین خاطرنشان کرد: ما به تنهایی تصمیم گرفتیم به سوریه برگردیم و با کسی مشورت نکردیم و اگر طرفی به این تصمیم اعتراض می‌کرد، در آن بازنگری نمی کردیم.
۳۱۰۳۱۰Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری