امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

نامه‌های دلنشین برلوسکنی برای پوتین!

کد خبر: 115998
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۰۵ قبل از ظهر -
39 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرگزاری رویترز، سیلویو برلوسکنی ۸۶ ساله، نخست وزیر سابق ایتالیا غالبا تا پیش از حمله مسکو به اوکراین به روابط دوستانه‌اش با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه می‌بالید و ماه گذشته هنگامی که گفت پوتین به جنگ سوق داده شده و می‌خواست “افراد شایسته” را مسئول کی‌یف کند، طوفانی به راه انداخت.
برلوسکنی به قانون‌گذاران پارلمان گفت: من مجددا با پوتین ارتباط برقرار کردم به طوری که او برای تولدم ۲۰ شیشه نوشیدنی و یک نامه دلنشین و رضایت‌بخش ارسال کرد.
وی افزود: من نیز با ارسال چند شیشه نوشیدنی و یک نامه کاملا دلنشین به او پاسخ دادم.
برلوسکنی تصریح کرد: من شدیدا نگران اوضاع موجود در اوکراین هستم اما نمی‌توانم نظر واقعی خود را بیان کنم چرا که اگر در رسانه‌ها منتشر شود، فاجعه‌ای رخ خواهد داد.
این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که برلوسکنی به دنبال انتخابات ۲۵ سپتامبر ایتالیا در حال مذاکره درباره پست‌های کابینه در دولت جدید است. در این انتخابات ائتلاف راست به رهبری جورجیا ملونی که انتظار می‌رود هفته آینده به عنوان نخست وزیر این کشور معرفی شود، پیروز شد.
یکی از سخنگویان حزب این مساله را که برلوسکنی با پوتین مجددا ارتباط برقرار کرده رد کرد و گفت، وی به قانون‌گذاران داستان قدیمی را که خیلی سال پیش رخ داده بود، تعریف کرد.
حزب “فورزا” ایتالیا کمی بعد در بیانیه‌ای اعلام کرد: موضع برلوسکنی و این حزب همسو با موضع اروپا و آمریکاست و هیچ جایی برای ابهام وجود ندارد و هرگز وجود نداشته است.
روابط میان ائتلاف راست ایتالیا و روسیه کاملا زیر نظر است. ماتئو سالوینی، رهبر لیگ ضد مهاجرت اغلب پوتین را تحسین کرده است.
لورنزو فونتانا، رئیس جدید پارلمان ایتالیا روز سه‌شنبه در مصاحبه‌ای تلویزیونی نسبت به پیامدهای تحریم‌ها علیه روسیه هشدار داد.
وی گفت: این تحریم‌ها می‌توانند به یک بومرنگ تبدیل شوند و ما خودمان را در شرایط دشواری قرار دهیم.

۳۱۱۳۱۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری