امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

کاهش ۲۰۰۵ واحدی شاخص بورس تهران

کد خبر: 116148
زمان انتشار: ۲۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۲۰ بعد از ظهر -
24 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش گروه اقتصادی یکتا ، بورس اوراق بهادار تهران امروز در آخرین روز کاری هفته با کاهش ۲۱۱۱ واحد به رقم یک میلیون و ۳۱۰ هزار و ۴۵۱ واحد رسید.
همچنین شاخص کل با معیار هموزن با افزایش ۶۴۸ واحد به رقم ۳۷۸ هزار و ۵۹۱ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۴ میلیون و ۹۱۱ هزار میلیارد تومان رسید. معامله گران امروز بیش از ۴.۱ میلیارد سهام، حق تقدم و اوراق مالی در قالب ۱۸۶ هزار نوبت معامله و به ارزش ۲۵۷۵ میلیارد تومان دادوستد کردند.
امروز شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی ۱۶ صدم درصد کاهش یافتند، اما این دو شاخص با معیار هموزن ۱۷ صدم درصد رشد داشتند. شاخص آزاد شناور ۱۷ صدم درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس ۳۳ صدم درصد افت کرد، اما شاخص بازار دوم بورس تنها ۳ صدم درصد رشد کرد.
امروز نمادهای کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران و پتروشیمی فناوران بیشترین اثر افزایشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و نمادهای چادرملو، فولاد مبارکه، گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان و سرمایه گذاری گروه توسعه ملی به ترتیب بیشترین اثر کاهشی بر شاخص بورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند.
در فرابورس ایران امروز شاخص کل با افزایش ۲ واحدی به رقم ۱۷ هزار و ۸۵۴ واحد رسید. ارزش بازار اول و دوم فرابورس به ۹۷۱ هزار میلیارد تومان رسید و بازار پایه فرابورس هم که ناشی از شرکت‌های تازه‌وارد به بازار سرمایه و یا شرکت‌های اخراجی از بازارهای اصلی است ۳۳۲ هزار میلیارد تومان برآورد شد.
معامله گران امروز بیش از ۲.۱ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۱۲۲ هزار فقره معامله و به ارزش ۱۰ هزار و ۱۶۷ میلیارد تومان دادوستد کردند.
امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، نیروی برق دماوند و اعتباری ملل بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داشتند و نمادهای بیمه پاسارگاد، فرابورس ایران، پالایش نفت شیراز و هلدینگ گردشگری میراث فرهنگی بیشترین اثر کاهشی را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ در فرابورس داشتند.
پایان پیام/Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری