امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

انتخابات پارلمانی مالزی ۱۹ نوامبر برگزار می‌شود

کد خبر: 116962
زمان انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۰۹ قبل از ظهر -
37 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
مقامات مالزی امروز (پنجشنبه) اعلام کردند، پس از آنکه نخست وزیر این کشور خواستار برگزاری یک انتخابات پارلمانی زودهنگام برای احیای ثبات سیاسی شد، مردم مالزی ۱۹ نوامبر (۲۸ آبان‌ماه) به پای صندوق‌های رای خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، اسماعیل صبری یعقوب، نخست وزیر فعلی مالزی اوایل ماه جاری میلادی پارلمان را منحل کرد و خواستار برگزاری یک انتخابات زودهنگام برای تقویت اکثریت کوچک خود در پارلمان ۲۲۲ عضوی این کشور شد.
عبدالغنی صالح، رئیس کمیسیون انتخابات مالزی در کنفرانسی خبری گفت: تاریخ انتخابات پارلمانی ۱۹ نوامبر تعیین شد.
روز معرفی نامزدها پنج نوامبر (۱۴ آبان‌ماه) خواهد بود و ماهاتیر محمد ۹۷ ساله، نخست‌وزیر پیشین مالزی نیز اعلام کرده که قرار است در این انتخابات پارلمانی کاندیدا شود.  
در این انتخابات، حزب متعلق به اسماعیل صبری یعقوب موسوم به حزب “سازمان ملی مالایی‌های متحد” (یو.ام.ان.او) که بزرگترین حزب دولت ائتلافی حاکم در مالزی محسوب می‌شود، با سرسخت‌ترین رقیب خود یعنی “ائتلاف امید” (پاکاتان هاراپان) به رهبری انور ابراهیم، رهبر کهنه‌کار اپوزیسیون مالزی رقابت خواهد کرد.
اسماعیل صبری یعقوب سومین نخست وزیر مالزی در چهار سال گذشته است؛ اتفاقی که بر بی‌ثباتی سیاسی که به دنبال انتخابات پارلمانی ۲۰۱۸ میلادی در این کشوربه وجود آمد، تاکید دارد.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری