امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ایران در هر ثانیه یک حمله‌ سایبری را پشت سر می‌گذارد

کد خبر: 117150
زمان انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۴ بعد از ظهر -
33 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرنگار مهر، سردار غلامرضا جلالی صبح پنجشنبه در همایش پدافند سایبری اظهار کرد: آمریکا می‌خواهد در فضای سایبری بر دنیا تسلط پیدا کند اما راهبردهای کشور ما راهبردی بومی است.
رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور بیان کرد: امروز در فضای سایبری از قلمرو ملی خبری نیست و ما در صدد یافتن قلمرویی ملی هستیم.
وی با بیان اینکه دیگر نباید بگوئیم تهدید سایبری بلکه ما در دوره جنگ سایبری هستیم، افزود: حوادث اخیر سایبری نشان داد این تهدیدات لحظه به لحظه رو به افزایش است و باید خود را در این زمینه به روز رسانی کنیم.
جلالی گفت: در این جنگ سایبری هوش جوانان ایرانی به کمک ما آمده استبه طوری که ۲۳۰ محصول راهبردی در حوزه‌های مختلف دفاع و امنیت سایبری توسط این شرکت‌ها ساخته شده است
فعال کردن کارگروه فناور خراسان رضوی
در ادامه جنگی، مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری خراسان رضوی نیز در این همایش اظهار کرد: امروز حملات سایبری به صورت طراحی شده برای تخریب زیر ساخت‌های حیاتی، حساس و مهم در دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی شکل جدیدی به خود گرفته است.
مدیرکل پدافند غیر عامل استانداری خراسان رضوی گفت: بیشترین حمله سایبری در ماه‌های گذشته در خراسان رضوی و در مراکز مهمی مثل دانشگاه علوم پزشکی، شرکت آب و فاضلاب و فاوا مشهد رخ داده است.
وی تصریح کرد: بیشترین حملات از سوی کشورهایی مثل آمریکا با ۴۵ درصد، چین با ۲۹ درصد و آلمان حدود ۷ درصد اتفاق افتاده که نشانگر اهمیت فضای سایبری در کشور است.
جنگی گفت: بخش عمده ای از تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در کلیه سطوح دولتی و غیر دولتی در فضای سایبری است. یکی از اقدامات خوبی که در ذیل کارگروه‌های ۱۱ گانه در سطح استان انجام دادیم فعال کردن کارگروه فناور استان بوده است که خوشبختانه با تعامل بین دستگاهی شاهد برگزاری ۴ جلسه کارگروه بودیم که نتیجه آن شناسایی تهدیدها و چالش‌ها بوده است.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری