امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مجوز حرفه‌ای سرخ‌آبی‌ها صادر می‌شود؟

کد خبر: 116822
زمان انتشار: ۲۸ مهر ۱۴۰۱ - ۰۴:۴۲ قبل از ظهر -
35 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
با وجود گذشت یک سال از حذف پرسپولیس و استقلال از لیگ قهرمانان آسیا، هنوز اقدامی برای حل مشکلات این دو باشگاه انجام نشده است.

به گزارش ایسنا، پاییز سال قبل وقتی صحبت از حذف استقلال و پرسپولیس از آسیا به خاطر صادر نشدن مجوز حرفه‌ای می‌شد، خیلی‌ها تصور می‌کردند این بار هم تهدیدها عملی نمی‌شود و در نهایت مجوز حرفه‌ای این دو باشگاه صادر خواهد شد و پرسپولیس و استقلال را در لیگ قهرمانان آسیا خواهیم دید. با این حال با وجود این که کمیته بدوی صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال مدارک این دو باشگاه را تایید نکرد، کمیته استیناف صدور مجوز حرفه‌ای به ریاست داریوش مصطفوی اعلام کرد که مجوز حرفه‌ای این  دو باشگاه صادر شده و مشکلی برای حضور در لیگ قهرمانان آسیا ندارند اما این پایان کار نبود و در نهایت کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام کرد سرخ آبی‌ها نتوانستد مجوز حرفه‌ای را بگیرند و بنابراین از لیگ قهرمانان فصل ۲۰۲۲ – ۲۰۲۱ حذف شده‌اند.
یکی از مهم‌ترین مشکلات استقلال و پرسپولیس برای اخذ محوز حرفه‌ای، مالکیت مشترک این دو باشگاه است که در اختیار وزارت ورزش قرار دارد. پارسال وقتی سرخ‌آبی‌ها از آسیا حذف شدند عنوان شد که سهام این دو باشگاه تا بیش از ۵۰ درصد واگذار خواهد شد تا این گونه دیگر وزارت ورزش ماکیت قطعی دو باشگاه را به صورت ۱۰۰ درصدی در اختیار نداشته باشد. با این حال با وجود این که حدود ۱۰ درصد از سهام این دو باشگاه در بورس واگذار شد، وعده‌ها برای واگذاری بلوکی باقیمانده سهام عملی نشد.
از طرف دیگر پرسپولیس و استقلال با بدهی‌های انباشته زیادی روبه‌رو بودند که با تامین منابع از طریق واگذاری ۱۰ درصد سهام در بورس، بخش زیادی از این بدهی‌ها پرداخت شد تا قدم مهمی برای اخذ مجوز حرفه‌ای برداشته شود.
حالا مهدی تاج که به مالزی سفر کرده است، با رییس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای AFC دیدار کرده و به او قول حل مشکلات را داده است. البته در این بین رییس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای کفدراسیون فوتبال آسیا هم تهدید کرده که اگر این مشکلات به زودی حل نشود، پرونده استقلال و پرسپولیس به کمیته انضباطی AFC ارسال می‌شود تا مجازات‌هایی برای این باشگاه اعمال شود. مجازات‌هایی که می‌تواند مالی و یا حتی سقوط به دسته پایین‌تر باشد.
لیگ قهرمانان فصل جدید با تغییر تقویم مسابقات قرار است مرداد سال ۱۴۰۲ آغاز شود و پرسپولیس و استقلال برای حضور در این مسابقات تا اواسط بهمن ۱۴۰۰ فرصت دارند تا مدارک خود برای اخذ مجوز حرفه‌ای را ارائه کنند.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری