امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

استقرار سامانه‌ پدافند هوایی اسرائیل در امارات

کد خبر: 118400
زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۵ قبل از ظهر -
46 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
سایت بریکینگ دیفنس آمریکا فاش کرد که اسرائیل اخیراً یک سامانه پدافند هوایی را با هدف محافظت از امارات در برابر موشک‌ها و پهپادهای یمنی در این کشور مستقر کرده است.
این رسانه گزارش داد: نسخه‌ای از سامانه پدافند هوایی «باراک» طبق توافق‌های عادی‌سازی روابط میان ابوظبی و تل‌آویو در امارات مستقر شده است و این اقدام استقرار سامانه‌های بیشتری دنبال خواهد شد.
منابع نظامی اسرائیل به این سایت گفتند: این یک قرارداد بسیار بزرگ خواهد بود، چراکه اماراتی‌ها برای محافظت از برخی از مواضع حساس خود که بارها توسط موشک‌های پرتاب شده توسط نیروهای مسلح یمن بمباران شده‌اند، به تعداد زیادی از این قبیل سامانه‌ها نیاز دارند.
این رسانه آمریکایی در ادامه آورده است که اماراتی‌ها برای اولین بار ماه ژانویه و پس از حمله نیروهای مسلح یمن با پهپاد و موشک به مواضعی در امارات از جمله فرودگاه بین‌المللی ابوظبی، با رژیم صهیونیستی در این باره گفت‌وگو کردند.
به دنبال عدم تمدید آتش‌بس در یمن ارتش این کشور به ائتلاف متجاوز عربی به سرکردگی عربستان و امارات نسبت به تداوم حملات به یمن هشدار داد و این کشورها را به انجام حملات در عمق خاکشان تهدید کرد.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری