امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

تحلیل سرمربی وزنه برداری از قهرمانی آسیا؛ علی حسینی:  آسیب‌دیدگی‌ها نبود، قطعا قهرمان می‌شدیم

کد خبر: 117975
زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۹ بعد از ظهر -
27 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:سرمربی تیم ملی وزنه برداری درباره کسب مقام سوم تیمی در رقابتهای قهرمانی آسیا صحبت کرد.

به گزارش طرفداری، تیم ملی وزنه برداری ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا در بحرین به سکوی سوم رسید.

سعید علی حسینی سرمربی تیم ملی وزنه برداری در تحلیل نتایج تیم ایران در بحرین ابتدا به ترکیب تیم پرداخت و اظهار داشت:

با توجه به بازه زمانی دو ماه و نیم بین مسابقات همبستگی کشورهای اسلامی در قونیه و مسابقات آسیایی بحرین، بهترین تیمی که می توانستیم جمع کنیم، همین افراد بودند.

وی افزود:

از قبل هم گفته بودم که این تیم ترکیبی از نفرات جوان و باتجربه و کسانی است که قبلا در مسابقات بین المللی فرصتی به آنها داده نشده بود.

سرمربی تیم ملی در ادامه به آنالیز عملکرد نفر به نفر وزنه برداران ایران پرداخت و در ابتدا از مجید عسکری صحبت کرد و گفت:

در دسته ۶۱ کیلوگرم مجید عسکری علیرغم این که تمرینات خوبی را پشت سر گذاشته بود، آسیب دیدگی داشت.  می خواستیم عسکری از نظر تیمی کمک کند که وزنه های خوبی هم زد.

علی حسینی درباره دو نماینده ایران در وزن ۸۹ کیلوگرم بیان کرد:

در دسته ۸۹ کیلوگرم، انتظار بیشتری از هر دو ورزشکار داشتیم و به جا هم بود چون در تمرینات رکوردهای خوبی زده بودند. مسعود چترایی توانست مدال نقره دوضرب و برنز مجموع را بگیرد. 

محمد زارعی سالها در مسابقات بین المللی به این وزنه ها نرسیده بود و عملکرد خوبی هم داشت اما در حرکت دوضرب به دلیل آسیب دیدگی از پشت پا، نتوانست به مسابقات ادامه دهد و باعث شد که امتیاز زیادی از دست بدهیم و از قزاقستان و ازبکستان عقب بیفتیم.

علی حسینی در آنالیز خود از دسته ۹۶ کیلوگرم تصریح کرد:

در دسته ۹۶ کیلوگرم علیرضا معینی را داشتیم که قبلا در مسابقات جوانان آسیا شرکت کرده بود و رکوردهای خوبی داشت. با توجه به این که دیدگاه ما میدان دادن به جوانان بود از ایشان استفاده کردیم. وزنه های نسبتا خوبی زد و باید تلاشش را بیشتر کند. معینی در بعضی حرکات بی تجربگی کرد. او در این مسابقات هم همراه تیم بود تا تجربه بیشتری کسب کند و افزایش رکورد داشته و سطح خود را با بزرگسالان مقایسه کند.

رضا بیرانوند هم بعد از کسب ۳ مدال طلا در مسابقات کشورهای اسلامی، اینجا همراه تیم بود. با توجه به این که قرار است در مسابقات جهانی شرکت داشته باشند، تمرینات ایشان برای جهانی برنامه ریزی شده اما به خاطر شرایط تیمی و کمک به تیم، به مسابقات آسیایی بحرین اعزام شد. با توجه به نوع تمرینات که بیشتر آماده سازی بود نه افزایش رکورد، وزنه های خوبی زد.

سرمربی تیم ملی در بررسی وزن ۱۰۲ کیلوگرم گفت:

در دسته ۱۰۲ کیلوگرم رضا دهدار، توانست مدال نقره را در رقابت بسیار نزدیک با قهرمان المپیک، کسب کند. متاسفانه رکوردهایی که باید میزد از جمله وزنه ۱۷۶ را که خیلی راحت بود، با بی دقتی از دست داد. این وزنه می توانست فاصله رکوردی مناسبی با قهرمان المپیک ایجاد کند و کار تیم راحت تر می شد ولی وزنه را از دست داد و سوم شد. در دوضرب ابتدا می خواستیم مدال نقره را تثبیت کنیم که این اتفاق افتاد و در ادامه می خواستیم به رکوردهای بالاتری حمله کند که امیدوارکننده بود و امیدواریم در جهانی بهتر عمل کند. 

رییس هیات وزنه برداری اردبیل همچینین درباره دسته ۱۰۹ کیلوگرم بیان کرد:

در دسته ۱۰۹ کیلوگرم رسول معتمدی که با ۳ مدال طلا از قونیه برگشته بود، حضور داشت. تمرینات او به خاطر حضور در جهانی، متفاوت بود و در بحرین وی را  در دسته غیرتخصصی گذاشتیم. در واقع وزنه بردار ۱۰۲ کیلوگرم هست اما به خاطر شرایط بدنی و تیمی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم گذاشتیم که البته رکوردهای خیلی خوبی زد. وزنه ۱۸۰ کیلوگرم را قبلا نزده بود و در دو ضرب هم ۲۱۷ زد که نشان می دهد شرایط بسیار خوبی دارد و امیدوارم در مسابقات جهانی برای کشور افتخارآفرین باشد.

نماینده دیگر ما امیر عزیزی در دسته ۱۰۹ کیلوگرم بود که در یکضرب مدال برنز گرفت و در ادامه می توانست وزنه های کادر فنی را بزند و مدالش را تثبیت کند که ایشان هم بی تجربگی کرد. وزنه ۱۷۲ وزنه ای نبود که نتواند مهار کند اما از نظر ذهنی نتوانست بر آن غلبه کند. 

و تحلیل سرمربی تیم ملی از دسته فوق سنگین:

در دسته فوق سنگین علی داودی اولین مسابقه بین المللی را تجربه می کرد  و آسیب دیدگی که داشت پشت سر گذاشته بود. وزنه های خیلی خوبی هم مهار کرد. در حرکت اول یکضرب وزنه ۱۹۵ را مهار کرد که از نظر شروع حرکت تا به حال این کار را نکرده بود. و یک قدم رو به جلو است.

سپس وزنه ۲۰۲ را بالای سر برد درحالیکه قدرت وی بیش از این وزنه است. در حرکت دوضرب ۲۴۳ وزنه ای بود که تا به حال مهار نکرده بود و خیلی خوب آن را بالای سر برد. امیدواریم در مسابقات جهانی این وزنه ها را تکرار کنیم. 

نماینده دیگر ما در فوق سنگین محسن دادرس بود که سالها به او میدان داده نشده بود. در این مسابقات ۱۹۰ یکضرب زد. در دوضرب هم مدال برنز و مجموع را تثبیت کرد. عملکرد دادرس برای تیم بسیار مفید و موثر بود.

وی در پایان گفت:

وزنه برداری ایران همواره یک تیم قدرتمند در سطح آسیا و دنیاست و اگر این آسیب دیدگی نبود، در این مسابقات روی سکوی قهرمانی می ایستادیم. Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری