امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

سیاست ایران احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ارمنستان است

کد خبر: 118122
زمان انتشار: ۲۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۵:۱۶ بعد از ظهر -
21 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
به گزارش خبرنگار اعزامی مهر، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در جریان افتتاح سرکنسولگری ایران در شهر قاپان آن استان سیونیک گفت: اطمینان دارم همکاران من در سر کنسولگری کشورمان در قاپان از حمایت‌های کامل دولت دوست جمهوری ارمنستان برخوردار خواهند بود.
وی افزود: همانطور که آقای وزیر اشاره کردند آمادگی دولت جمهوری اسلامی ایران را برای گشایش سرکنسولگری جمهوری ارمنستان در شهر تبریز ایران اعلام می‌کنم.
وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد: تصمیم دولت جمهوری اسلامی ایران برای ایجاد سرکنسولگری در قاپان نشان دهنده عمق روابط دیرینه و تاریخی مردم ارمنستان و ایران است.
وی افزود: جمهوری اسلامی ایران امنیت ارمنستان را امنیت منطقه می‌داند. سیاست ما احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی ارمنستان است.
امیرعبداللهیان تصریح کرد: امیدوارم با فعالیت همکاران من در سفارت جمهوری اسلامی ایران در ایروان و در سر کنسولگری این کشور، تجارت و همکاری‌های اقتصادی پیش از پیش افزایش پیدا کند.
وی افزود: استان سیونیک یکی از کریدورهای اصلی ترانزیت شمال به جنوب است. ارمنستان را یکی از مسیرهای مهم شمال به جنوب می‌دانیم.
وی افزود: برای تقویت این مسیر ترانزیتی و گسترش آن و سرعت دادن به حرکت کامیونداران و مسافران در این مسیر حداکثر همکاری را با دولت ارمنستان خواهیم داشت.
وزیر امور خارجه کشورمان در پایان گفت: زنده باد ارمنستان؛ زنده باد ایران؛ زنده باد دوستی دو کشور.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری