امروز جمعه ۴ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

بررسی حذف ایران از جام جهانی توسط فیفا یک دروغ بزرگ بود!

کد خبر: 118979
زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۴۷ بعد از ظهر -
28 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
در اجلاس فیفا در اوکلند اصلا موضوع حذف ایران از جام جهانی ۲۰۲۲ قطر مورد بررسی قرار نگرفت؛ چرا که اصلا موضوع حذف ایران در دستور کار فیفا قرار نگرفته بود که اعضای هیات رییسه در مورد آن تصمیم گیری کنند.
حذف روسیه از شرکت در ادامه مقدماتی جام جهانی درخواست اعضای هیات رییسه فیفا بود و زمانی که به شور گذاشته شد، مورد تایید قرار گرفت. این یک درخواست جهانی بود اما هیچ کشوری در مورد حذف ایران از جام جهانی صحبت نکرده است. تنها نشریه تلگراف به نقل از وزیر سابق امور خارجه انگلیس چنین درخواستی را مطرح کرده است و به دنبال آن یک موسسه حقوقی در اسپانیا هم این درخواست را تکرار کرد.
ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ شرکت می‌کند و اصلا قرار نبود موضوع حضور یا عدم حضور تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی در اجلاس فیفا در اوکلند مورد بررسی قرار گیرد.
هر درخواستی که از فیفا می‌شود ابتدا مورد بررسی قرار می‌گیرد و در صورتی که وجاهت قانونی داشته باشد در اجلاس فیفا در مورد آن بحث می‌شود و در نهایت در مورد آن تصمیم گیری می‌شود.
خبر سازی رسانه‌های خارجی علیه تیم ملی فوتبال ایران در روزهای اخیر تشدید شده است، طوری که اخبار دروغین در این زمینه هم زیاد منتشر می‌شود. نمونه اش اینکه علی دایی و مهدی مهدوی کیا سند حذف تیم ملی فوتبال ایران از جام جهانی را امضاء کرده اند که این شایعه عجیب نیز خیلی زود تکذیب شد.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری