امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ترامپ متحدان ناتو را درباره توافق با طالبان بی خبر گذاشته بود

کد خبر: 119062
زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۰ بعد از ظهر -
42 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
یک تحقیق نشان داده که متحدان ناتو درباره توافق آمریکا با طالبان که به خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان منجر شد، بی اطلاع ماندند.

به گزارش ایسنا، به نقل از پایگاه خبری نشنال نیوز، یک دیپلمات آلمانی گفت که این توافق تنها یک روز قبل از اعلام در فوریه ۲۰۲۰ به متحدان نشان داده شده است.
آنها گفتند: همه ما امیدوار بودیم که مذاکره شود.
یک دیپلمات دیگر نیز گفت که ایالات متحده به جای تعیین ضرب الاجل سخت، به درخواست‌های خود برای عقب نشینی در زمانی که شرایط اجازه دهد، توجهی نکرده است.
این افشاگری برای یکی از کمیته‌های پارلمانی آلمان مسئول بررسی خروج از افغانستان صورت گرفته است.
آمریکا و نیروهای ناتو به کارزار ۲۰ ساله خود در افغانستان سال گذشته میلادی پایان دادند که باعث شد تا طالبان بار دیگر در این کشور در راس کار قرار گیرد.
ایالات متحده در ازای وعده‌های طالبان مبنی بر مذاکره صلح و جلوگیری از تروریسم، توافق کرده بود که بر اساس توافق ۲۰۲۰ خارج شود.
یکی از معاون‌های سابق کارمندان آلمان در ناتو نیز گفته که متحدان امید داشتند که ایالات متحده خروج خود را مشروط به عمل طالبان به تعهدات خود کند.
دیپلمات های آلمانی مجبور شدند متن توافق را یادداشت برداری کنند چون مقام‌های دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق آمریکا حتی به آنها اجازه ندادند تا یک کپی از این توافق داشته باشند.
مدیر سابق دفتر پاکستان و افغانستان در وزارت خارجه آلمان نیز گفته که برلین نگرانی‌های خود را با مقام‌های آمریکایی در میان گذاشت. آنها گفتند که برنامه‌های خروج آلمان از افغانستان فوریت ندارد و علتش هم امکان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید در آمریکاست.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری