امروز شنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

مخبر: مردم ایران همواره نسبت به مملکت و دین خود تعصب داشته اند

کد خبر: 118918
زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۶ بعد از ظهر -
40 بازدید


انلاین بلاگ

به گزارش انلاین بلاگ:
معاون اول رییس جمهور با تاکید بر اهمیت نشاط‌آفرینی در جامعه، بر لزوم برنامه ریزی برای اجرای برنامه‌های نشاط آفرین در استانهای سراسر کشور تاکید کرد.
به گزارش ایسنا، محمد مخبر در اختتامیه جشنواره وحدت اقوام ایرانی در محل دریاچه شهدای خلیج فارس(چیتگر)، در گفتگو باخبرنگاران با اشاره به بازدید خود از غرفه‌های محصولات و صنایع دستی اقوام اظهار داشت: در این بازدید با برخی از مردم وغرفه‌داران گفتگو کردم و خوشبختانه امید و نشاط در روحیه آنها نمایان بود که لازم است اینگونه برنامه ها استمرار داشته باشد و تکرار شود.

وی با اشاره به ابتکار این جشنواره برای حضور اقوام مختلف و معرفی رسم و رسوم قومیت‌های مختلف کشورمان، تصریح کرد: مردمایران در طول تاریخ تعصب و علاقه زیادی نسبت به مملکت و دین خود داشته اند و به همین دلیل ایران همواره مستقل بوده است، اگرچه در برخی مقاطع گذشته زمامداران کشور وابستگی‌هایی داشتند.

معاون اول رییس جمهور برگزاری اینگونه جشنواره‌ها که عامل اتحاد و وحدت اقوام و مذاهب مختلف کشور است را مثبت ارزیابی کرد وگفت: باید از برگزاری اینگونه برنامه‌ها حمایت شود و برای تقویت و تکرار چنین رویدادهایی تلاش کنیم.

وی تصریح کرد: جنبه مثبت دیگر این جشنواره اشتغالزایی و عرضه محصولات مختلف همچون صنایع دستی است که به طور ویژه توسط بانوان انجام شده است و امیدوارم شاهد توسعه اینگونه برنامه‌های مفید و سازنده باشیم.

گفتنی است بیش از یک میلیون نفر طی ده روز از جشنواره وحدت اقوام ایرانی بازدید کردند. 

هر شب از این جشنواره به یکی از قومیت های کشورمان اختصاص داشت و گروه های هنری،  فرهنگی و موسیقی در این ایام بامحوریت پیامبر اسلام(ص) و کشورمان ایران به اجرای برنامه های مختلف پرداختند.

در این جشنواره بیش از ۲۰۰ غرفه برای عرضه صنایع دستی، پوشاک سنتی، غذاهای محلی و… فعالیت داشتند.

انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری