امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

کاسبی جدید و عجیب تلگرام

کد خبر: 119528
زمان انتشار: ۳۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۹ بعد از ظهر -
28 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


پیامرسان پرطرفدار تلگرام، یک فروشگاه جدید را تاسیس کرده که البته مختص NFT نیست. هدف از راه‌اندازی این بازار، فروش مزایده‌ای نام های کاربری خاص تلگرام توسط مالکان آن‌هاست؛ ایده‌ای که در تابستان امسال شکل گرفت.
بیشتر بخوانید:

حالا تلگرام در کانال رسمی خود، اعلام کرده که روند ایجاد این بازار، تقریبا به اتمام رسیده است و فعالیت آن به زودی آغاز خواهد شد. اطلاع‌رسانی در این مورد، از طریق کانال t.me/username انجام می‌شود.
در ماه مرداد، پس از آنکه حراج نام دامنه شبکه Ton (پلتفرم بلاکچین توسعه‌یافته توسط تلگرام) موفقیت‌آمیز توصیف شد، پاول دوروف ایده‌ی فروش نام های کاربری تلگرام را در قالب «معاملات هوشمند NTF مانند» مطرح کرد. موسس تلگرام در آن زمان گفت که راه‌اندازی سامانه‌ای برای انتقال مالکیت یوزرنیم‌های خاص، می‌تواند به یک سرویس پرطرفدار در Web3 تبدیل شود.
ناگفته نماند که چند سال پیش، تلگرام پروژه‌ی کریپتو و Web3 خود را به امید راه‌اندازی یک پلتفرم پرداخت دیجیتال، آغاز کرد؛ اما برای فروش توکن Gram در آمریکا با مشکلات قانونی مواجه شد. دوروف پس از آنکه یک دعوای حقوقی را در سال ۲۰۲۰ به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده باخت، از آن پروژه کنار کشید و روی تلگرام تمرکز کرد.
از آن زمان به بعد، توسعه‌دهندگان اوپن سورس، پروژه را تحت نام The Open Network یا Ton در دست گرفتند.
۵۸۵۸Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری