امروز چهارشنبه ۲ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

حمایت شرمن از تجمع ایرانیان در دو شهر آمریکا

کد خبر: 119918
زمان انتشار: ۱ آبان ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۹ قبل از ظهر -
32 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


معاون وزیر امورخارجه آمریکا در ادامه مداخلات این کشور در امور داخلی ایران از تجمعات اعتراضی در شهرهای آمریکا علیه جمهوری اسلامی حمایت کرد و مدعی حمایت از مردم کشورمان شد.

به گزارش ایسنا، وندی شرمن معاون وزیر امورخارجه آمریکا با انتشار پیامی در صفحه توئیتر خود به تجمع روز شنبه جمعی از ایرانیان در شهرهای واشنگتن و لس‌آنجلس واکنش نشان داد.
شرمن با تکیه بر ادعاهای واهی مقامات آمریکایی درباره حقایق ناآرامی‌های اخیر در کشورمان نوشت: زنان ایران و تمام مردم بدون اینکه در معرض خشونت و ارعاب قرار گیرند، سزاوار برخورداری از حق آزادی بیان و اجتماعات مسالمت‌آمیز هستند. امروز، آمریکایی‌ها از واشنگتن و لس‌آنجلس در همبستگی با مردم ایران یک بیانیه محکم صادر کردند.
دولت و مقامات آمریکایی در هفته‌های اخیر به شدت تلاش کرده‌اند به بهانه‌های مختلف و از هر طریقی که می‌توانند به ناآرامی‌ها در ایران دامن بزنند و از اغتشاشات در کشورمان و ایجاد خشونت حمایت کرده‌اند. این در حالی است که آنها با ادعای حمایت از حقوق مردم ایران کماکان به تحریم‌های ظالمانه خود علیه ایران ادامه می‌دهند.
ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران پیش از این در واکنش به مداخله سایر کشورها در امور داخلی ایران با بیان این‌که «اعتراض» و «اغتشاش» هم ماهیت متفاوتی دارند و هم نتایجی متفاوت خاطر نشان کرد: در دگرگونی اوضاع و فراز و فرود زمانه، دولت و ملت ایران دوستان و دشمنان خود را بهتر می‌شناسد.
وی همچنین با اشاره به موضع گیری مقامات بعضی از کشورهای غربی و آمریکا در مورد تحولات این روزهای ایران و برخی از دخالت‌های آن‌ها در امور داخلی کشورمان نوشت: رفتار مداخله‌آمیز و حمایت آشکار برخی دولت‌های غربی از اغتشاشات اخیر در ایران و تداوم رفتارهای تحریک‌آمیز آنان اثبات کرد که آنها هر زمان فرصتی ببینند در اقدام مستقیم و غیرمستقیم علیه ثبات، امنیت و استقرار نظام و کشورمان تردید نخواهند کرد.
کنعانی تاکید کرد: دشمنان فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند، آنها با ایران مخالفند.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری