امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

وزارت علوم و وزارت کشور ۱۰ تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی امضا کردند

کد خبر: 138312
زمان انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۳ بعد از ظهر -
26 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


با حضور وزیر کشور و معاون پژوهشی وزیر علوم، ۱۰ تفاهم‌نامه همکاری پژوهشی میان تعدادی از دانشگاه‌ها و پژوهشگاه‌های زیر مجموعه وزارت علوم و معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه وزارت کشور به امضا رسید.

به گزارش ایسنا، در مراسمی با حضور دکتر احمد وحیدی وزیر کشور و دکتر پیمان صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم که در محل سالن اجتماعات وزارت کشور برگزار شد؛ یادداشت‌های تفاهم همکاری میان وزارت کشور با دانشگاه‌های شهید بهشتی تهران، علامه طباطبایی، امام صادق (ع) و خوارزمی و پژوهشگاه‌های حوزه و دانشگاه، علوم و فرهنگ اسلامی و مرکز تحقیقات و سیاست علمی کشور در حوزه مأموریت‌های تخصصی امضا شد.
بر اساس این گزارش، دانشگاه‌های ذکر شده در خصوص مأموریت‌های تخصصی وزارت کشور از طریق پشتیبانی علمی و پژوهشی از وزارت کشور و استانداری‌ها در انجام ماموریت مربوطه، تهیه برنامه‌های مورد نیاز جهت تحقق موضوع توافق‌نامه و ارائه پیشنهاد به وزارت کشور، به کارگیری ظرفیت‌­های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دانشگاه‌ها برای انجام محورهای مأموریتی، تعریف پروژه‌­های تحصیلات تکمیلی (پایان‌­نامه‌­های کارشناسی ارشد و رساله­‌های دکترا) معرفی اعضای هیات علمی جهت گذراندن دوره‌های فرصت مطالعاتی و همکاری در راستای استفاده از دوره‌های پسادکترا با معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه این وزارت که طرف‌های توافق‌نامه‌ها هستند، همکاری می‌کنند.
براساس این گزارش عناوین توافق‌نامه‌های امضا شده به شرح ذیل است:
_افزایش بهره‌وری در حوزه مدیریت شهری و روستایی: طرفین توافق دانشگاه خوارزمی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
_روش‌ها و الگوهای نوین در مدیریت منابع انسانی: طرفین توافق، دانشگاه علامه طباطبایی معاونت توسعه مدیریت و منابع وزارت کشور.
_تحکیم و صیانت از بنیان خانواده، طرفین توافق: دانشگاه علامه طباطبایی و سازمان امور اجتماعی کشور.
_توسعه اثربخشی کارآفرینان برتر و فعالیت‌های دانش‌بنیان در حکمرانی کشور طرفین توافق: مرکز تحقیقات سیاست علمی کشور (زیر مجموعه وزارت علوم) و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور.
_توسعه مدیریت اقتصادی استان‌های کشور، طرفین توافق میان دانشگاه تهران و معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور.
_بهبود روش‌ها و الگوهای حکمرانی کشور، طرفین توافق: دانشگاه تهران و معاونت سیاسی وزارت کشور.
_الگوها و روش‌های نوین در مدیریت بحران، طرفین توافق: دانشگاه شهید بهشتی و سازمان مدیریت بحران کشور
_ساماندهی و ارتقاء خدمات در حوزه امور اجتماعی، طرفین توافق: پژوهشگاه حوزه و دانشگاه و سازمان امور اجتماعی کشور
_بهبود روش‌ها و الگوهای توسعه اقتصاد شهری و روستایی، طرفین توافق: دانشگاه امام صادق (ع) و سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور
_ساماندهی و ارتقای خدمات در حوزه امور اجتماعی، طرفین توافق: پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و سازمان امور اجتماعی وزارت کشور
به نقل از وزارت علوم، تفاهم‌نامه‌های مذکور به امضای دکتر صالحی معاون پژوهشی وزیر علوم نیز رسیده است و برنامه‌­ریزی و پیگیری حمایت‌های مرتبط با ماموریت­‌ها در چارچوب برنامه‌های سالانه و بلندمدت هر دو وزارتخانه و پیگیری جهت تامین تسهیلات بودجه‌ای و اعتبارات مورد نیاز بر عهده وزارت علوم و وزارت کشور است.
انتهای پیامSource link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری