امروز سه شنبه ۹ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

۱۰۰ شرکت دانش بنیان به همکاری در حوزه معدن تمایل دارند

کد خبر: 138217
زمان انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۹ بعد از ظهر -
30 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگسومین رویداد همرسانی دایان با محوریت بهداشت، ایمنی و محیط زیست HSE با حضور حسین منصوری مجری طرح ایجاد زیست‌بوم نوآوری و فناوری و امیر ولدخانی مدیر بخش ایمنی، بهداشت و محیط زیست ایمیدرو برگزار شد. در این نشست چهار شرکت دانش بنیان محصولات خود را در زمینه تصفیه آب مورد نیاز صنایع و معادن، هشدار و پیشگیری از حوادث معادن و تصفیه هوا معرفی کردند.
منصوری در این همایش گفت: در بخش معادن با مشکل ایده مواجه هستیم و داشتن ایده‌های نو برای حل مشکلات مختلف از چالش‌های ما است. بر اساس معیار جهانی، ۹۸ درصد ایده‌ها رد می‌شوند و به این معناست که از ۱۰۰ ایده تنها دو ایده انتخاب می‌شوند. ۷۵۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور خلق شده و نزدیک به ۴۵۰ شرکت از طریق همکاری با معاونت علمی ریاست جمهوری شناخته شده است. از این تعداد هم ۱۰۰ شرکت به فعالیت در حوضه معدن و صنایع معدنی هستند.
به گفته منصوری این صد شرکت مورد ارزیابی قرار گرفتند و ۴۰ شرکت در مرحله اول پذیرفته شدند. در نهایت هم ۴ شرکت برگزیده برای حضور در این رویداد انتخاب شدند.
منصوری با اشاره به آمار جهانی تعداد شرکت‌های استارت آپ، انتخاب شدن چهار شرکت را نگران کننده می‌داند و معتقد است که این تعداد باید افزایش پیدا کند. او گفت: ۵۹ درصد از شرکت‌های دانش بنیان نیاز به توسعه بازار دارند، ۲۸ درصد با مشکلات تامین مالی روبرو هستند و باقی مشکلات نیز به منابع انسانی مربوط می‌شود.
در ادامه با معرفی محصول دو شرکت دانش بنیان، بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع اتاق بازرگانی، صادرات این محصولات را در صورت داشتن کیفیت لازم و صرفه اقتصادی ممکن دانست و اعلام کرد که از طریق پیگیری این موضوع در اتاق‌های مشترک بازرگانی می‌توان آن را به سرانجام رساند.
امیر ولدخانی گفت: در HSE تلاش کردیم سلامت کارمندان، کارگران، حفظ محیط زیست و ارتقا معدن را ایجاد کنیم و برای ارتقای بهره وری تلاش کنیم. ما نیازمند پیدا کردن روش‌های جدید برای پیشبینی و شناسایی خطرات هستیم. به همین منظور باید زمینه ورود فناوری به بخش معادن فراهم شود.
در ادامه روی صبحت امیرخانه با شرکت‌های دانش بنیان بود و گفت: دانش بنیان‌ها باید به تصویر درست و واقعی از معدن و صنایع برسند و تفاوت بین تونل و انفجارات معدنی را تشخیص دهند.
او همچنین در خصوص تعداد شرکت‌های برگزیده گفت: در این رویداد چهار شرکت برگزیده شده اند و این مسئله به این دلیل است که باید از رعایت استاندارد‌ها اطمینان حاصل کنیم تا شاهد مشکلات بیشتری در این زمینه نباشیم.Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری