امروز چهارشنبه ۱۰ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

ادعاهای نخست وزیر انگلیس علیه ایران

کد خبر: 138783
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۱:۱۴ قبل از ظهر -
30 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگریشی سوناک، نخست وزیر جدید انگلیس در حاشیه نشست تغییرات آب و هوایی در شرم الشیخ مصر در گفت وگو با شبکه سعودی العربیه مدعی شد که اقدامات ایران باعث ایجاد بی ثباتی در منطقه می شود.
وی با طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران گفت که باید با شرکایمان درخصوص ایران مشورت کنیم.
سوناک مدعی شد که ایران پیش از توافق هسته ای را نپذیرفته است.
نخست وزیر انگلیس با اشاره به فوت مهسا امینی و دخالت در امور داخلی ایران مدعی شد که معترضان ایرانی همچنان تظاهرات می کنند و سرکوب می شوند و اوضاع در ایران پیچیده شده است.
وی در ادامه گفت که انگلیس روابط مهم وتاریخی با کشورهای شورای همکاری خلیج فارس دارد.

بر اساس این گزارش، ریشی سوناک امروز (دوشنبه) نیز در حاشیه نشست تغییرات آب وهوایی موسوم به “کوپ ۲۷” در مصر با محمد بن زاید، رئیس دولت امارات دیدار و دو طرف در خصوص امنیت منطقه ای به ویژه اوضاع ایران و مذاکرات احیای توافق هسته ای رایزنی کردند.

به گزارش ایسنا ، ناصر کنعانی ، سخنگوی وزارت خارجه ایران پیش از این در مطلبی در صفحه اینستاگرام خود با اشاره به موضع گیری مقامات بعضی از کشورهای غربی در مورد تحولات این روزهای ایران و برخی از دخالت‌های آن‌ها در امور داخلی ایران نوشت:
«”اعتراض” و “اغتشاش” هم ماهیت متفاوتی دارند و هم نتایج متفاوتی.
رفتار مداخله آمیز و حمایت آشکار برخی دولت‌های غربی از اغتشاشات اخیر در ایران و تداوم رفتارهای تحریک آمیز آنان، اثبات کرد که آنها هر زمان فرصتی ببینند، در اقدام مستقیم و غیرمستقیم علیه ثبات، امنیت و استقرار نظام و کشورمان تردید نخواهند کرد.
در دگرگونی اوضاع و فراز و فرود زمانه، دولت و ملت ایران دوستان و دشمنان خود را بهتر می‌شناسد.
“دشمنان فقط با جمهوری اسلامی مخالف نیستند با ایران مخالفند.”»
۳۱۰۳۱۰Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری