امروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

پلاکی به نام مربی افسانه‌ای

کد خبر: 138795
زمان انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۰۰:۳۰ قبل از ظهر -
26 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


نشریه ایتالیایی قدیمی و معتبر توتواسپورت جایزه بهترین مربی سال خود را به کارلو آنچلوتی سرمربی موفق رئال مادرید اهدا کرد. جایزه‌ای که با عنوان جایزه ویتوریو پوزو، پسر طلایی اروپا، نامگذاری شده است.
توتواسپورت اعلام کرد آنچلوتی با قهرمانی در چمپیونزلیگ، لالیگا، جام حذفی اسپانیا و سوپرجام اروپا در سال ۲۰۲۲ جای هیچ شکی باقی نگذاشت که بهترین مربی فوتبال اروپا در این فصل کسی جز او نبوده است.
سالی که گذشت برای کارلتو سالی سرشار از رکوردهای جدید و افتخارات بزرگ بود. او به اولین مربی در تاریخ فوتبال تبدیل شد که در یک فصل موفق به فتح چهار جام قهرمانی در فوتبال اروپا می‌شد. از این گذشته آنچلوتی اولین مربی‌ای بود که توانست قهرمانی در پنج لیگ بزرگ این قاره را تجربه کند؛ کارلتو تا کنون در لیگهای اسپانیا، آلمان، فرانسه، انگلیس و ایتالیا قهرمان شده است.

جایزه ویتوریو پوزو که هر ساله از طرف نشریه توتواسپورت به بهترین مربی سال اروپا تعلق می‌گیرد به یاد ویتوریو پوزو نام‌گذاری شده است چرا که او سرمربی افسانه‌ای فوتبال ایتالیا بود که با لاجوردی‌ها موفق شد در دو دوره پیاپی فاتح جام جهانی شود و در سالهای ۱۹۳۴ و ۱۹۳۸ جام طلایی رنگ را به دست بیاورد.
البته جایزه ویتوریو پوزو امسال تنها یک برنده نداشت و توتواسپورت اعلام کرد علاوه بر آنچلوتی جایزه را به ژوزه مورینیو، سرمربی آاس رم، هم اهدا کرده است. این رسانه معتقد است مورینیو در جالوروسی تغییراتی فوق‌العاده ایجاد کرده و بعد از مدتی دوری از فوتبال در مدیریت این تیم درخشان ظاهر شده است.

۲۵۱ ۲۵۱Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری