امروز سه شنبه ۸ فروردین ۱۴۰۲
انلاین بلاگجدیدترین اخبار ایران و جهان

گران‌ترین خودروهای بازار ایران را بشناسید

کد خبر: 144427
زمان انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۶ بعد از ظهر -
12 بازدید


به گزارش آنلاین بلاگ


به گزارش بی‌ام‌و i۸ سال ۲۰۲۰ از خط تولید خارج شد، اما پنج سال قبل از این اتفاق مدل‌های محدودی از آن به شکل شخصی به ایران رسید. همان زمان یعنی در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ قیمت ۱.۵ میلیاردی آن شگفت‌انگیز بود و الان ارزش همین مدل‌ها به حدود ۱۰ میلیارد تومان رسیده است که براساس آمار معادل ۲۲۷ متر آپارتمان مسکونی در تهران است. کروز کنترل هوشمند، امکان انتخاب حالت رانندگی و دوربین ۳۶۰ درجه تنها بخشی از آپشن‌های این خودرو ۱۴۰ هزار دلاری به‌شمار می‌رود و مصرف سوخت پایین (۲.۱ لیتر به ازای ۱۰۰ کیلومتر) و شتاب خیره‌کننده ۴.۴ ثانیه‌ای آن جزو مهمترین مشخصات فنی بی‌ام‌و i۸ به‌شمار می‌رود.

شماره دو| آلفارومئو ۴C
آلفارومئو ۴C در سال ۲۰۱۵ وارد ایران شد. با این حال مثل بی‌ام‌و i۸ فقط شاهد واردات چند مدل محدود از آلفارومئو ۴C بودیم و الان آگهی‌های مربوط به فروش آن به تعداد انگشتان یک دست هم نمی‌رسد. در همین آگهی‌ها هم خبری از قیمت نیست و فروشنده‌ها به نوشتن عبارت توافقی بسنده کردند، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد قیمت منصفانه آلفارومئو ۴C در ایران نزدیک کمی بیش از پنج میلیارد تومان است که باعث می‌شود جزو گران‌ترین خودروهای فعلی قرار بگیرد. موتور ۱.۷۵ لیتری آلفارومئو ۴C می‌تواند حداکثر ۳۵۰ نیوتن‌متر گشتاور خروجی داشته باشد و حداکثر توان آن به ۲۴۰ اسب بخار می‌رسد. مصرف سوخت ترکیبی ۶.۸ لیتر به ازای هر ۱۰۰ کیلومتر و شتاب ۱.۴ ثانیه‌ای بخشی از مشخصات فنی آلفارومئو ۴C است.
شماره سه| فراری ۴۵۸
فراری ۴۵۸ سال ۹۳ وارد ایران شد و گفته می‌شود فقط یک نمونه از آن در خیابان‌ها وجود دارد. پس بدون اینکه درباره قیمت آن بتوانیم صحبت کنیم، سراغ مشخصات فنی خاص آن می‌رویم. پیشرانه هشت سیلندر ۴.۵ لیتری فراری ۴۵۸ می‌تواند قدرتی معادل ۵۷۰ اسب‌بخار و حداکثر گشتاور ۵۴۰ نیوتن‌متر را تولید کند و نهایتا شتاب خیره‌کننده ۳.۴ ثانیه‌ای داشته باشد.
شماره چهار| مرسدس بنز GLA45
مرسدس بنز GLA۴۵ یکی دیگر از قربانیان ماجرای ممنوعیت واردات خوردوهای بالای دو هزار و ۵۰۰ سی‌سی بود. با اینکه مرسدس بنز GLA۴۵ فروش نسبتا خوبی در ایران داشت، اما روند واردات آن تداوم پیدا نکرد. درحال حاضر سایت‌های تخصصی ارزش‌گذاری خودرو، قیمت منصفانه مدل‌های ۲۰۱۴ مرسدس بنز GLK۴۵ را نزدیک چهار میلیارد تومان تخمین می‌زنند و بین آگهی‌های مربوط به فروش آن، مدل ۲۰۱۵ با ۲۰ هزارکیلومتر را حدود سه میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان می‌فروشند.
شماره پنج| پورشه ۹۱۱ توربو S
پورشه ۹۱۱ ذاتا یکی از گران‌ترین خودروهای جهان است که ابتدا نسخه‌های کررا چهار و کررا S آن وارد ایران شد و بعدها نوبت به نسخه توربو S رسید. گفته می‌شود فقط دو دستگاه از پورشه ۹۱۱ توربو S وارد ایران شده و به این راحتی‌ها نمی‌شود درباره قیمت آن صحبت کرد. احتمالا مهمترین جذابیت پورشه ۹۱۱ توربو S برای خوره‌های ماشین‌باز، شتاب ۳.۱ ثانیه‌ای آن باشد. کنار آن حداکثر سرعت ۳۲۰ کیلومتری بخشی از توانایی‌های فنی پورشه ۹۱۱ توربو S به‌شمار می‌رود.
مشخصات فنی خودروهای لوکس در ایران

مشخصات
بی‌ام‌و i۸
آلفارومئو ۴C
فراری ۴۵۸
پورشه ۹۱۱ توربو S
مرسدس بنز GLA۴۵

پیشرانه
سه سیلندر توربوشارژ با موتورالکتریکی
چهار سیلندر توربوشارژ
پیشرانه هشت سیلندر
پیشرانه شش سیلندر تخت
چهار سیلندر

حجم موتور
۱.۵ لیتر
۱.۷۵ لیتر
۴.۵ لیتر
۳.۸ لیتر
دو لیتر

حداکثر گشتاور خروجی
۵۷۰ نیوتن‌متر
۳۵۰ نیوتن‌متر
۵۴۰ نیوتن‌متر
۷۰۰ نیوتن‌متر
۴۷۵ نیوتن‌متر

حداکثر توان خروجی
۳۵۷ اسب‌بخار
۲۴۰ اسب‌بخار
۵۷۰ اسب بخار
۵۶۰ اسب بخار
۳۷۵ اسب‌بخار

مصرف سوخت
۲.۱ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
۶.۸ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر


۷.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر

حداکثر سرعت
۲۵۰ کیلومتر بر ساعت
۲۵۸ کیلومتر برساعت
۳۲۵ کیلومتر برساعت
۳۲۰ کیلومتر برساعت
۲۵۰ کیلومتر برساعت

شتاب
۴.۴ ثانیه
۴.۱ ثانیه
۳.۴ ثانیه
۳.۱ ثانیه
۴.۴ ثانیه

بیشتر بخوانید:

۲۲۰ ۴۶Source link

نوشته شده توسط:

اشتراک گذاری